Paljonko penispumppu on isontanut kaluasi

Anonyymi-ap

Itselläni pituutta 1.7cm ympärysmittaa 2.2cm

12

2183

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Yli 27vuotta pumppausta aika säännöllisesti, usein monta kertaa päivässä.
      Pituutta 2-3cm
      Ympärysmittaa 5-6cm, nykyään vähintään17cm ympärys jos lopetan.
      14.5-15cm ympärysmittaan meni aikaa noin 6-7vuotta. Kyllä penistä voi kasvattaa mutta se vaatii sitoutumista moneksi vuodeksi ja vaatii paljon työtä ja aikaa.
      Ja pumppu on paljon parempi ympärysmitan kasvattamisen kuin pituuden kasvattamiseen. Pituus kasvaa mitä kasvaa mutta sen jälkeen se loppuu ja voi jatkaa ympärysmitan kasvattamista.

      • Anonyymi

        ja lisätään vielä että suuret alipaineet voi venyttää enemmän pumpin sylinterissä mutta sitä kovemmin pumppu painaa myös nivusiin ja PC lihakseen ja voi muutenkin olla haitallista. Pieni paine mielluumin pidempään kuin suuri paine lyhyen aikaa.


    • Anonyymi

      Aika reilu 10v lisäys pit n puolisenttiä ymp n1.5cm

      • Anonyymi

        Hölömölä höh 🤣😅


    • Anonyymi

      8 tuumaa. Molempiin suuntiin. Oon nyt 45v pumppaillu joka päivä. Moni pitää idioottina mutta ite en.

    • Anonyymi

      Käyttö n.10v Pituus lisääntynyt n1cm Paksuus eli ympäryysmitts 2.3cm. Omasta mielestäni paksuus lisääntyi hyvin.

    • Anonyymi

      Pitäs olla pumppuhuoneita eri puolilla Suomea jossa vois käydä pumpattavana ja palliin välineitä

    • Anonyymi

      Minulla ei sairauden takia enää seissyt ollenkaan, ryppyinen veltto rassu. Ei edes runkkaamaan pystynyt. Tilanne vakiintunut lääkityksellä ja aloin kokeilla pumpulla peniksen elvytystä, ja heräsihän se pikkuveli vielä henkiin. Nyt ei tarvitse miettiä seisokkia runkatessa, yleensä riittää hyvin. Tositoimiin ei ole vielä takaisin päästy, mutta kumisella penis-kivesrenkaalla on suonia pullistava seisokki ja luulisin pystyväni taas tuottamaan naisille kunnolla nautintoa. Mitat palanneet entiseen ja sekin riittää 17 / 4.5 cm

    • Anonyymi

      Mulla oman penispumpun kanssa ongelma kun todella kivulias ottaa pumppaaminen jälkeen pois.
      Olisko kenelläkään tiedossa mistä löytyisi isompia pumppuja?

      • Anonyymi

        Taitaa se kumireunus purra kovemmin varteen kiinni. Laita liukkaria reilusti että luistaa varrella ja varmista että saat alipaineen pois putkesta ennen poistamista. Mulla pumpun imunpoistonappia kovemmin painaessa ei päästäkää alipainetta, oikea kohta on puolivälissä.


    • Anonyymi

      Käyttöä suunillen kymmenen vuotta. Pituutta lisää n.1 cm mutta ympärysmittaa eli paksuutta 2,5cm, aikamukavasti tyytyväinen.

    • Anonyymi

      Paksuutta omastamielestäni hyvin ympärysmittta erektiossa 16cm ja ympärysmitta löysänä myös 16cm

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      65
      2232
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      215
      2090
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      117
      1418
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1180
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      13
      1148
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      103
      1041
    7. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      939
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      71
      913
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    10. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      865
    Aihe