Paljonko penispumppu on isontanut kaluasi

Anonyymi-ap

Itselläni pituutta 1.7cm ympärysmittaa 2.2cm

12

1749

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Yli 27vuotta pumppausta aika säännöllisesti, usein monta kertaa päivässä.
      Pituutta 2-3cm
      Ympärysmittaa 5-6cm, nykyään vähintään17cm ympärys jos lopetan.
      14.5-15cm ympärysmittaan meni aikaa noin 6-7vuotta. Kyllä penistä voi kasvattaa mutta se vaatii sitoutumista moneksi vuodeksi ja vaatii paljon työtä ja aikaa.
      Ja pumppu on paljon parempi ympärysmitan kasvattamisen kuin pituuden kasvattamiseen. Pituus kasvaa mitä kasvaa mutta sen jälkeen se loppuu ja voi jatkaa ympärysmitan kasvattamista.

      • Anonyymi

        ja lisätään vielä että suuret alipaineet voi venyttää enemmän pumpin sylinterissä mutta sitä kovemmin pumppu painaa myös nivusiin ja PC lihakseen ja voi muutenkin olla haitallista. Pieni paine mielluumin pidempään kuin suuri paine lyhyen aikaa.


    • Anonyymi

      Aika reilu 10v lisäys pit n puolisenttiä ymp n1.5cm

      • Anonyymi

        Hölömölä höh 🤣😅


    • Anonyymi

      8 tuumaa. Molempiin suuntiin. Oon nyt 45v pumppaillu joka päivä. Moni pitää idioottina mutta ite en.

    • Anonyymi

      Käyttö n.10v Pituus lisääntynyt n1cm Paksuus eli ympäryysmitts 2.3cm. Omasta mielestäni paksuus lisääntyi hyvin.

    • Anonyymi

      Pitäs olla pumppuhuoneita eri puolilla Suomea jossa vois käydä pumpattavana ja palliin välineitä

    • Anonyymi

      Minulla ei sairauden takia enää seissyt ollenkaan, ryppyinen veltto rassu. Ei edes runkkaamaan pystynyt. Tilanne vakiintunut lääkityksellä ja aloin kokeilla pumpulla peniksen elvytystä, ja heräsihän se pikkuveli vielä henkiin. Nyt ei tarvitse miettiä seisokkia runkatessa, yleensä riittää hyvin. Tositoimiin ei ole vielä takaisin päästy, mutta kumisella penis-kivesrenkaalla on suonia pullistava seisokki ja luulisin pystyväni taas tuottamaan naisille kunnolla nautintoa. Mitat palanneet entiseen ja sekin riittää 17 / 4.5 cm

    • Anonyymi

      Mulla oman penispumpun kanssa ongelma kun todella kivulias ottaa pumppaaminen jälkeen pois.
      Olisko kenelläkään tiedossa mistä löytyisi isompia pumppuja?

      • Anonyymi

        Taitaa se kumireunus purra kovemmin varteen kiinni. Laita liukkaria reilusti että luistaa varrella ja varmista että saat alipaineen pois putkesta ennen poistamista. Mulla pumpun imunpoistonappia kovemmin painaessa ei päästäkää alipainetta, oikea kohta on puolivälissä.


    • Anonyymi

      Käyttöä suunillen kymmenen vuotta. Pituutta lisää n.1 cm mutta ympärysmittaa eli paksuutta 2,5cm, aikamukavasti tyytyväinen.

    • Anonyymi

      Paksuutta omastamielestäni hyvin ympärysmittta erektiossa 16cm ja ympärysmitta löysänä myös 16cm

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1642
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1478
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      36
      884
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      849
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      791
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      766
    7. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      718
    8. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      718
    9. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      710
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      673
    Aihe