Torikahvila

Anonyymi-ap

KK:n Torin rakennuskustannukset on 250 000e. Paljonko on neliöhinta?
Torille rakentuvaa torikahvilaa vuokrataan 700e/kk hintaan, veikkauksia kauan menee että kahvila on konkurssissa. Ei täällä tullukylässä kukaan missään kahvilassa käy. Jos paikalle saisi vaikka Hesburgerin, niin maalaiset saisi ruokaa.

3

737

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä Tapolan mustamakkaraauto riittää . Yleensä suuret suunnitelmat tuppulassa menee mönkään niin yrittäjiltä kuin kunnaltakin on tullut todettua jo vuosikaudet.

      Tiettyjä veronmaksajia tällainen pelleily risoo että ensin tehdään ja sitten vasta mietitään mistä saadaan joku pilipali yrittäjä kokeilemaan siipiään .

    • Anonyymi

      Hesburgeri myy epäterveellistä p.skaruokaa jos sitä voi edes ruuaksi sanoa.

    • Anonyymi

      Ei tule koskaan maksamaan itseään takaisin tuolla käyttöasteella mitä se nyt on nähty. Pari kertaa ns toripäivät ja muutama maksava asiakas muutaman kauppiaan kera. Kyllähän sitä isommillakin paikkakunnilla on toripäiviä ympäri vuoden lauantaisin isommista kaupungeista puhumattakaan. Kesällä sitten fiilistellään lauantaisin pari tuntia . Paleltuuhan siinä jos talvitoreja pitäisi tuppulan torilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      204
      1974
    2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      48
      1156
    3. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      172
      1044
    4. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      966
    5. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      861
    6. 69
      772
    7. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      99
      752
    8. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      76
      709
    9. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      330
      647
    10. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      24
      645
    Aihe