Torikahvila

Anonyymi-ap

KK:n Torin rakennuskustannukset on 250 000e. Paljonko on neliöhinta?
Torille rakentuvaa torikahvilaa vuokrataan 700e/kk hintaan, veikkauksia kauan menee että kahvila on konkurssissa. Ei täällä tullukylässä kukaan missään kahvilassa käy. Jos paikalle saisi vaikka Hesburgerin, niin maalaiset saisi ruokaa.

3

742

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä Tapolan mustamakkaraauto riittää . Yleensä suuret suunnitelmat tuppulassa menee mönkään niin yrittäjiltä kuin kunnaltakin on tullut todettua jo vuosikaudet.

      Tiettyjä veronmaksajia tällainen pelleily risoo että ensin tehdään ja sitten vasta mietitään mistä saadaan joku pilipali yrittäjä kokeilemaan siipiään .

    • Anonyymi

      Hesburgeri myy epäterveellistä p.skaruokaa jos sitä voi edes ruuaksi sanoa.

    • Anonyymi

      Ei tule koskaan maksamaan itseään takaisin tuolla käyttöasteella mitä se nyt on nähty. Pari kertaa ns toripäivät ja muutama maksava asiakas muutaman kauppiaan kera. Kyllähän sitä isommillakin paikkakunnilla on toripäiviä ympäri vuoden lauantaisin isommista kaupungeista puhumattakaan. Kesällä sitten fiilistellään lauantaisin pari tuntia . Paleltuuhan siinä jos talvitoreja pitäisi tuppulan torilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      373
      1707
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1256
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      133
      1245
    4. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      152
      1167
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      26
      981
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      862
    7. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      59
      651
    8. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      172
      649
    9. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      115
      559
    10. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      20
      543
    Aihe