Joku vajakki suhari pitää maskia

Anonyymi-ap

Kuolaa ja ysköksiä täynnä oleva maski on hengenvaarallinen asiakkaille. Muista vaatia maskin poistamista, jos suhari ei itse ole tajunnut ottaa bakteeriviljelmäänsä pois, vaikka korona päättyi jo alkuvuonna.

30

221

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja, älä ikinä ala nöyristelemään typerää maskipokaa, jos ei dorka nimen omaan ole tilannut maskityperys-kuljettajaa

      Semmoiset pitää tilata ihan erikseen, muut elää jo normielämää vuonna -22

      • Anonyymi

        Ai saatana!

        Mulla on joku typerä "maskiatribuutti" , tostahan pitää hankkiutua eroon, välttää
        useankin idiootin viikossa (no kuukaudessa, mutta välttää idioottiasiakkaan näin helpolla.)

        Suosittelen, heille jotka ymmärtää....


      • Anonyymi

        Maskipokat kuuluu viedä suoraan psykiatriselle hoitoon.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ai saatana!

        Mulla on joku typerä "maskiatribuutti" , tostahan pitää hankkiutua eroon, välttää
        useankin idiootin viikossa (no kuukaudessa, mutta välttää idioottiasiakkaan näin helpolla.)

        Suosittelen, heille jotka ymmärtää....

        Sulla on varmaan herpes atribuuttikin ja huumeatribuutti, koska haluat kerätä hulluja.


    • Anonyymi

      Johan on aloittaja trollilla jutut :).

    • Anonyymi

      Dorkan kajuutta on himmentynyt happivajeen vuoksi. Istuu zombiena Skeidassa sama maski päässä, jonka osti vuonna 2020. Sitä se teettää, kun maski on estänyt aivojen hapensaannin.

      • Anonyymi

        Sinähän sen tiedät, hapenpuutteen vaikutukset nimittäin.


      • Anonyymi

        Vain idiootti kuvittelee maskin suojaavan.


    • Anonyymi

      Korona päättyi jo alkuvuonna!Aloittaja,älä levitä väärää tietoa.Korona jatkaa kulkuaan,laita maski suojaksi.

      • Anonyymi

        Tieteellisten tutkimuksien mukaan maski ei suojaa ja pandemia on ohi.


    • Anonyymi

      Ja nastarenkaat tietty alla, rapisten lisäämässä pöly hiukkasia nivuksiin?🐷🐷

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Oletko muuten ikinä nussinut ilman kortsua?

        Kannattaisi ehkä kokeilla, vaikka siinäkin voi hitaasti kuolla jopa


    • Anonyymi

      Juuri näin. Korona on ohi ja rokotuksien sekä sairastamisen kautta hankitun vastustuskyvyn kautta korona on vaaraton. Yhtä vaaraton kuin mikä tahansa viruksen aiheuttama flunssa.

      Näin on todettu jo alkuvuonna: Koronavirus ei enää täytä yleisvaarallisen tartuntataudin kriteerejä, linjaa asiantuntijoista koostuva tartuntatautien neuvottelukunta.

      – Kävimme asiaa perusteellisesti läpi kokouksessa 14. syyskuuta. Tuolloin neuvottelukunta oli yksimielinen siitä, että covid-19 ei enää täytä kaikkia lakisääteisiä yleisvaarallisen tartuntataudin luokittelun kriteerejä, kertoo neuvottelukunnan puheenjohtaja, sosiaali- ja terveysministeriön (STM) lääkintöneuvos Anni Virolainen-Julkunen.

      Neuvottelukunta on valtioneuvoston asettama asiantuntijaryhmä, joka koostuu muun muassa STM:n, Terveyden ja hyvinvoinnin laitoksen (THL) ja sairaanhoitopiirien edustajista.

      Vain idiootti käyttää maskia.

    • Anonyymi

      Korona pahenee koko ajan! Sairastuneita ja kuolleita on aina vaan enemmän. Ihan hyvä että kuski pitää maskia. Jos ne yskökset vaivaa, pyydä kuskia laittamaan uusi maski naamalleen.

      • Anonyymi

        Lopeta juominen, niin pääset harhoistasi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lopeta juominen, niin pääset harhoistasi.

        Miksi et elä, kuten opetat?


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Siinä taas tutkimus, jossa todetaan, ettei maskit auta. Hesarin kopioima artikkeli on täällä:
        https://www.helsinki.fi/fi/uutiset/pandemiat/kasvosuojukset-voivat-auttaa-ehkaisemaan-ilmavalitteisten-infektioiden-leviamista


        Siinä todetaan: "Kasvosuojussuositus vähensi hengitystieinfektioiden määrää väestössä, aikuisilla ja muihin suojatoimiin kuten käsihygieniaan yhdistettynä."

        Eli maski ei auta. Käsihygienia auttaa. Tutkimiksessa todetaan, että nämä keinot VOIVAT auttaa, varmuutta ei ole.


    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Tekniikan maailmasta:
      Miksi hengityssuojain ei ole oikeasti hyödyllinen tavalliselle ihmiselle koronavirusta vastaan?
      "Vaikka ihmiset ovat siirtyneet hengityssuojaimiin suojautuakseen COVID-19:ltä, nämä suojaimet tarjoavat usein käyttäjälle vain väärän turvallisuuden tunteen. Hengityssuojaimet, joita oli saatavilla laajalti apteekeissa, tavarataloissa ja sisustusliikkeissä, kunnes huolestunut kansa osti ne kaikki, suodattavat hyvin pölyä ja muita suuria hiukkasia. Ongelma on, että hiukkaset, jotka kantavat COVID-19-sairautta aiheuttavaa virusta, ovat pieniä ja liikkuvat helposti suoraan hengityssuojainten ja leikkausmaskien läpi."

      https://tekniikanmaailma.fi/miksi-hengityssuojasta-ei-ole-oikeasti-hyotya-tavalliselle-ihmiselle-koronavirusta-vastaan-kansanterveyden-asiantuntija-vastaa-tahan-ja-3-muuhun-kysymykseen/

    • Anonyymi

      Ei siinä mitään tutkimuksia tarvita. Jokainen tajuaa maskien olleen hyödyttömiä, koska ne eivät estäneet koronan leviämistä.

      • Anonyymi

        Ei siinä mitään tutkimuksia tarvita. Jokainen tajuaa maskien olleen hyödyttömiä, koska niitä eivät kaikki käyttäneet eivätkä ottaneet rokotuksia. Luonnon valinta toimii!


    • Anonyymi

      Joku pakkomielteinen vajakki vielä nostelee tätä väsynyttä settiä keulille… Huoh.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Ymmärrän, ettei kaikilla ole varaa autoon, jossa on raitisilmasuodatin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ymmärrän, ettei kaikilla ole varaa autoon, jossa on raitisilmasuodatin.

        Hyvä varuste suodattamaan kärpäsenkokoiset roskat tuloilmasta…


      • Anonyymi

        Tässähän lukee ettei kirurgisella maskilla tee mitään.

        Ei siitepölyn ongelmien estämisessä, saati koronan

        Joko typerykset alkaa ymmärtää tosiasiat


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      31
      3646
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      96
      3303
    3. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      91
      3177
    4. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      77
      3098
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      68
      3013
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      86
      2745
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      35
      2540
    8. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      69
      2453
    9. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      44
      2318
    10. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      88
      2080
    Aihe