Onko Pub 3 vaisaaressa avannut taas ovet? Minkälainen meno?
Pub 3 avannut taas?
20
1896
Vastaukset
- Anonyymi
Turun seudun ykkösmesta. Varasin perhelounaalle pöydän sunnuntaille. Isovanhemmatkin tulevat Ylöjärveltä. Hieno seisova pöytä.
- Anonyymi
Maukkaat pihvit ja herkulliset hampparit. Suosittelen.
- Anonyymi
Kaljaa saa hanasta ja halvalla.
- Anonyymi
Juu ja kun päissään tarpeeksi menee kottiin ja pelaa loput, mitä tililtä muutama ropo löytyy. Ja sit ottaa pikavippiä, niin voi jatkaa pelaamista aamuun ja seuraavaan iltaan kunnes on ulosotossa.
- Anonyymi
Paljon maksaa tuoppi?
- Anonyymi
Muistaakseni olisi ollut 5 euroa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Muistaakseni olisi ollut 5 euroa.
Baarinotkuminen on hinnoissaan, kaikista paskaisimmissa räkälöissäkin tuopin hinta on jo vähintään 5€. Täytyy kyllä olla aika alkkis, että viitsii maksaa..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Baarinotkuminen on hinnoissaan, kaikista paskaisimmissa räkälöissäkin tuopin hinta on jo vähintään 5€. Täytyy kyllä olla aika alkkis, että viitsii maksaa..
Alkkis juo kotona raakaa suomiviinaa pullosta.
- Anonyymi
Tuoppi murheeseen Vaisaaressa.
- Anonyymi
Murheita täytyy tosiaan olla, jos vajasaareen eksyy...
- Anonyymi
Eilen illalla kävin Pubissa ja yllätyin miten hyvä tunnelma siellä oli. Iloista porukkaa liemien parissa.
- Anonyymi
Nuorisokodista karanneita tyttöjä törkeästi seksuaalisesti hyväksi käyttäneet miehet saivat pitkät vankeustuomiot.
22-vuotias Bauraux Fils Offo De Tambi Amiri sai 3 vuotta ja 11 kuukautta, 24-vuotias Aboubacar Diakite puolestaan 4 vuotta ja 2 kuukautta vankeutta.
He ovat Atlantis FC:n entisiä jalkapallonpelaajia.- Anonyymi
toivottavasti hyvä laadukas sperma ei mennyt hukkaan ja tytöt tulivat raskaaksi
- Anonyymi
Vaisaaressa rupusakkia.
- Anonyymi
Remonttimies Vaisaaresta, joka ei maksa lainkaan veroja,....
- Anonyymi
Vaisaari kuin venäläinen kolhoosiasuinalue monine korkeine kerrostaloineen. Laatikkotaloja.
- Anonyymi
Vaisaari on sosialidemokratia.
- Anonyymi
Ei vaan vasemminto. Alue on kuin pikku Venäjä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei vaan vasemminto. Alue on kuin pikku Venäjä.
Hyökkäsikö Vaisaari Ukrainaan?
- Anonyymi
Tosi hyvä mesta. Hyvä meininki.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1413183EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje403002- 1101443
Empaattisuus ja suoruus.
Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi1451187Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621087Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661057- 601007
Sijaiskasteet kuolleitten puolesta
Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j373979- 41817
Sä saat mut tuntemaan
Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne22793