mulkkulinna

Joskus ammoisina aikoina satuin seukkaan yhen pojun kanssa.

Joka oli kakruna asunut vanhenpien ja siskojen kanssa koskenmäen "mulkkulinnassa"
Miksi sitä taloa sanotaan kyseisellä nimellä ???
51916
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

sun poikaystävän ukki oli ollut täysimulkku, pojan isästä oli tullut samanlainen. Eikä pojasta kuulemma ole polvi parantunut. Toivottavasti ei saanut sinua paksuksi.

Äänestä

No tuo selitys ei todellakaan pidä paikkaansa.....asiatonta ja loukkaavaa

Äänestä

mulkkulinna tulee melkovarmalla tiedolla siitä, että siellä asui suurperheitä paljon... jotenkin juontaa tuosta...

Äänestä
  • Siihen säädyllisen aikaan, tehdas rakensi työläisille asuntoja. Miehet ne poikamiehet asuivat mulkkulinnassa.
    Ja nais työläiset pillupalatsissa, joka on siinä lähellä.

    Äänestä

Neiti-ihmisen on turha haaveilla,että mulkkulinnassa olisi normaalia enemmän potentiaalia...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


neiti ihminen kirjoitti:

Joskus ammoisina aikoina satuin seukkaan yhen pojun kanssa.

Joka oli kakruna asunut vanhenpien ja siskojen kanssa koskenmäen "mulkkulinnassa"
Miksi sitä taloa sanotaan kyseisellä nimellä ???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu