Ei hyvä uutinen ollenkaan, vahvat mielipiteet mutta judon etu edellä. Valitettavasti alamäki vain jyrkkenee. Tero olisi kyllä tarvittu edelleen. on mielenkiitoista keitä luopuneiden tilalle. No Otto on varma ,eipä siltä voi ihmeitä odottaa, jämäkkyys puuttuu muuten kyllä mukava kaveri.
Rönkkö luopuu, mitä nyt ?
15
1482
Vastaukset
- Anonyymi
Mielenkiinnolla katson miten ne jatkavat jatkaa hallituksessa saavat kaaos aikaiseksi.
Olisi tarvittu Rönkön kaltaisia ihmisiä siellä...
Nyt ei hyvä seuraa, ei...- Anonyymi
Nyt tuli hyviä tilalle... Hukka, Paukku, Fawen
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nyt tuli hyviä tilalle... Hukka, Paukku, Fawen
No nyt! Mahtavaa! Nyt tuli monipuolista osaamista ja näkemystä sekä ennen kaikkea yhteistyökykyisiä ihmisiä hallitukseen! Onnittelut valituille!
- Anonyymi
Mitä hän sai aikaan?
- Anonyymi
Samaa mieltä hallitus kaaos odotettavissa. Käykö Esalle niin kuin viimeksi akat otti vallan ja jakoi hommat kavereilleen. Nyt siis jäseniä 3500 ensi vuonna 3000 no ei se mitään korotetaan 50e maksuja ! ainut paikka missä judomäärät kasvaa on Baltic Sea.
hyvä Tero Ja Marina- Anonyymi
Eiköhän se ole koko järjestävän seuran ansiota. Luulis, että siellä on hyvä organisaatio takana tekemässä tuon kokoista tapahtumaa.
- Anonyymi
Jees... Nyt päästään pridelle ensi keväänä!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jees... Nyt päästään pridelle ensi keväänä!
Kuulin et olivat jo sinne pyrkimässä tätä vuonna, varmaankin ensi vuonna päästään taas, ei taida hallituksessa enää olla vastavoimaa moiselle.
- Anonyymi
Lähti koska olisi hävinnyt vaalit.
- Anonyymi
Ei todellakaan olisi hävinnyt, tässä ei hävinnyt kun Suomen judo, ei tule Jäsenmäärä nousemaan ikinä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei todellakaan olisi hävinnyt, tässä ei hävinnyt kun Suomen judo, ei tule Jäsenmäärä nousemaan ikinä.
Nooh, eihän se Teronkaan aikana noussut.
- Anonyymi
Ne uskovat mieheen, jotka eivät vielä hänen kanssaan hommia ole tehneet…
- Anonyymi
Tuu Tero kommentoimaan. Luet kuitenkin
- Anonyymi
Eiköhän Tero jatka omaa toimintaansa judon hyväksi vaikkei hallituksessa olekaan. Ainakin toivon näin. Kisojen järjestäminen laadukkaasti on jo arvokasta työtä saati sitten seuran pyörittäminen. En lähtisi vaatimaan enempää keneltäkään. Aika on rajallista.
Voisin kuvitella, että näin on parempikin, ettei synny niin helposti eturistiriitoja. Orimattila on varmasti hakemassa sm-kisoja jatkossakin ja pyrkii vaikuttamaan esim. siihen että saisi kaikki ikäluokat kerralla paikalle jotta kisat tekisivät voittoa. - Anonyymi
Näin varmasti
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1166310Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3776113Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695810Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443952Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452345Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42335Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1151390- 121211
- 1821052
- 59867