Ruplakassa 1956.
Maalaisliitto
8
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Ho Mo ihannoi punavihreitä, hehän puolustaa näitä vinksahtaneita. Tehneet neitejä miehistä.
- Anonyymi
seta puolustaa kieroutuneita,
navettagigolot hurraa... Persu Pietarin Majuri on heikon itsetunnon omaava reppana joka pelkää vahvoja naisia kuten Marin.
- Anonyymi
Samaan aikaan hihhulikiihkouskovaisten VKK puolueessa veli amen Anu Turtiainen väkevästi julistaa ryssän surullista sanomaa!
Puolue on jyrkän maahanmuuttovastainen. Esimerkiksi Jyväskylän puheenjohtajat ovat Kansallismielisten liittouman entisiä vaikuttajia ja ainakin toinen heistä kuului Soldiers of Odinin ydinhahmoihin. VKK:n puolueohjelma puhuu Väestönvaihto-salaliittoteoriasta ja vastustaa ”yhteiskuntarauhaa uhkaavaa ohjelmallista väestönvaihtoa”.[2][1] Uskomus salaliittoteorioihin on puolueen kannattajien keskuudessa yleistä.[2]
Helsingin Sanomien mukaan puolue on Venäjä-myönteinen, mikä on ”täysin poikkeuksellista 2020-luvun Suomen poliittisella kartalla, ja ylipäätään harvinaista sitten 1970-luvun kiihkeimpien taistolaisvuosien”. Useat puolueen johtohahmot kuten Turtiainen ja Hirvisaari ovat tehneet Venäjä- ja Putin-myönteisiä lausuntoja. - Anonyymi
Herra Kapi tietysti. Ylennettiin jo urallaan Kapteeniksi, työskenteli esikunnissa ja sitten vielä mahtava ura johtotehtävissä Valiolla. Haluaisitko avautua johtamisen vaikeuksista soittokunnassa? Rumpupalikat hukassa ja rumpalilla rytmihäiriö?
Anonyymi kirjoitti:
Herra Kapi tietysti. Ylennettiin jo urallaan Kapteeniksi, työskenteli esikunnissa ja sitten vielä mahtava ura johtotehtävissä Valiolla. Haluaisitko avautua johtamisen vaikeuksista soittokunnassa? Rumpupalikat hukassa ja rumpalilla rytmihäiriö?
Kapi on kuten minäkin noussut vaatimattomista oloista merkittäviin johtotehtäviin.
- Anonyymi
OikeistoSosDem kirjoitti:
Kapi on kuten minäkin noussut vaatimattomista oloista merkittäviin johtotehtäviin.
Kunnioitettava suoritus teiltä molemmilta. Aisalle kävi kehnommin, olisi hyvin samanlainen Väyrysen kanssa, halua ja tahto oli kova leikkiä johtajaa, mutta molemmilta puuttui täysin kyvyt johtaa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai908326Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki424728Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414391Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit452595Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.981478- 401296
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441246Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641152Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391150Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1671090
