Maalaisliitto

Ruplakassa 1956.

8

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ho Mo ihannoi punavihreitä, hehän puolustaa näitä vinksahtaneita. Tehneet neitejä miehistä.

      • Anonyymi

        seta puolustaa kieroutuneita,
        navettagigolot hurraa...


      • Persu Pietarin Majuri on heikon itsetunnon omaava reppana joka pelkää vahvoja naisia kuten Marin.


      • Toinen reppana "mies".


      • Anonyymi

        Samaan aikaan hihhulikiihkouskovaisten VKK puolueessa veli amen Anu Turtiainen väkevästi julistaa ryssän surullista sanomaa!

        Puolue on jyrkän maahanmuuttovastainen. Esimerkiksi Jyväskylän puheenjohtajat ovat Kansallismielisten liittouman entisiä vaikuttajia ja ainakin toinen heistä kuului Soldiers of Odinin ydinhahmoihin. VKK:n puolueohjelma puhuu Väestönvaihto-salaliittoteoriasta ja vastustaa ”yhteiskuntarauhaa uhkaavaa ohjelmallista väestönvaihtoa”.[2][1] Uskomus salaliittoteorioihin on puolueen kannattajien keskuudessa yleistä.[2]

        Helsingin Sanomien mukaan puolue on Venäjä-myönteinen, mikä on ”täysin poikkeuksellista 2020-luvun Suomen poliittisella kartalla, ja ylipäätään harvinaista sitten 1970-luvun kiihkeimpien taistolaisvuosien”. Useat puolueen johtohahmot kuten Turtiainen ja Hirvisaari ovat tehneet Venäjä- ja Putin-myönteisiä lausuntoja.


      • Anonyymi

        Herra Kapi tietysti. Ylennettiin jo urallaan Kapteeniksi, työskenteli esikunnissa ja sitten vielä mahtava ura johtotehtävissä Valiolla. Haluaisitko avautua johtamisen vaikeuksista soittokunnassa? Rumpupalikat hukassa ja rumpalilla rytmihäiriö?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Herra Kapi tietysti. Ylennettiin jo urallaan Kapteeniksi, työskenteli esikunnissa ja sitten vielä mahtava ura johtotehtävissä Valiolla. Haluaisitko avautua johtamisen vaikeuksista soittokunnassa? Rumpupalikat hukassa ja rumpalilla rytmihäiriö?

        Kapi on kuten minäkin noussut vaatimattomista oloista merkittäviin johtotehtäviin.


      • Anonyymi
        OikeistoSosDem kirjoitti:

        Kapi on kuten minäkin noussut vaatimattomista oloista merkittäviin johtotehtäviin.

        Kunnioitettava suoritus teiltä molemmilta. Aisalle kävi kehnommin, olisi hyvin samanlainen Väyrysen kanssa, halua ja tahto oli kova leikkiä johtajaa, mutta molemmilta puuttui täysin kyvyt johtaa.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      39
      4927
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      158
      2708
    3. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      106
      2252
    4. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      22
      1754
    5. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      78
      1726
    6. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      27
      1625
    7. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      67
      1485
    8. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      82
      1474
    9. Miksi rakastuit ?

      Kyseiseen naiseen?
      Ikävä
      73
      1448
    10. Mun on pakko uskaltaa

      Mikäköhän olisi pahin skenaario, jos vain laittaisin hänelle viestin, et haluan jutella meistä? Se, että hän vastaisi, e
      Ikävä
      82
      1411
    Aihe