Maalaisliitto

Ruplakassa 1956.

8

75

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ho Mo ihannoi punavihreitä, hehän puolustaa näitä vinksahtaneita. Tehneet neitejä miehistä.

      • Anonyymi

        seta puolustaa kieroutuneita,
        navettagigolot hurraa...


      • Persu Pietarin Majuri on heikon itsetunnon omaava reppana joka pelkää vahvoja naisia kuten Marin.


      • Toinen reppana "mies".


      • Anonyymi

        Samaan aikaan hihhulikiihkouskovaisten VKK puolueessa veli amen Anu Turtiainen väkevästi julistaa ryssän surullista sanomaa!

        Puolue on jyrkän maahanmuuttovastainen. Esimerkiksi Jyväskylän puheenjohtajat ovat Kansallismielisten liittouman entisiä vaikuttajia ja ainakin toinen heistä kuului Soldiers of Odinin ydinhahmoihin. VKK:n puolueohjelma puhuu Väestönvaihto-salaliittoteoriasta ja vastustaa ”yhteiskuntarauhaa uhkaavaa ohjelmallista väestönvaihtoa”.[2][1] Uskomus salaliittoteorioihin on puolueen kannattajien keskuudessa yleistä.[2]

        Helsingin Sanomien mukaan puolue on Venäjä-myönteinen, mikä on ”täysin poikkeuksellista 2020-luvun Suomen poliittisella kartalla, ja ylipäätään harvinaista sitten 1970-luvun kiihkeimpien taistolaisvuosien”. Useat puolueen johtohahmot kuten Turtiainen ja Hirvisaari ovat tehneet Venäjä- ja Putin-myönteisiä lausuntoja.


      • Anonyymi

        Herra Kapi tietysti. Ylennettiin jo urallaan Kapteeniksi, työskenteli esikunnissa ja sitten vielä mahtava ura johtotehtävissä Valiolla. Haluaisitko avautua johtamisen vaikeuksista soittokunnassa? Rumpupalikat hukassa ja rumpalilla rytmihäiriö?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Herra Kapi tietysti. Ylennettiin jo urallaan Kapteeniksi, työskenteli esikunnissa ja sitten vielä mahtava ura johtotehtävissä Valiolla. Haluaisitko avautua johtamisen vaikeuksista soittokunnassa? Rumpupalikat hukassa ja rumpalilla rytmihäiriö?

        Kapi on kuten minäkin noussut vaatimattomista oloista merkittäviin johtotehtäviin.


      • Anonyymi
        OikeistoSosDem kirjoitti:

        Kapi on kuten minäkin noussut vaatimattomista oloista merkittäviin johtotehtäviin.

        Kunnioitettava suoritus teiltä molemmilta. Aisalle kävi kehnommin, olisi hyvin samanlainen Väyrysen kanssa, halua ja tahto oli kova leikkiä johtajaa, mutta molemmilta puuttui täysin kyvyt johtaa.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      20
      10787
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      40
      8047
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      123
      5191
    4. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3518
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      110
      3516
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      28
      3467
    7. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      61
      3370
    8. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3137
    9. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      50
      2427
    10. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      34
      1936
    Aihe