Maalaisliitto

Ruplakassa 1956.

8

164

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ho Mo ihannoi punavihreitä, hehän puolustaa näitä vinksahtaneita. Tehneet neitejä miehistä.

      • Anonyymi

        seta puolustaa kieroutuneita,
        navettagigolot hurraa...


      • Persu Pietarin Majuri on heikon itsetunnon omaava reppana joka pelkää vahvoja naisia kuten Marin.


      • Toinen reppana "mies".


      • Anonyymi

        Samaan aikaan hihhulikiihkouskovaisten VKK puolueessa veli amen Anu Turtiainen väkevästi julistaa ryssän surullista sanomaa!

        Puolue on jyrkän maahanmuuttovastainen. Esimerkiksi Jyväskylän puheenjohtajat ovat Kansallismielisten liittouman entisiä vaikuttajia ja ainakin toinen heistä kuului Soldiers of Odinin ydinhahmoihin. VKK:n puolueohjelma puhuu Väestönvaihto-salaliittoteoriasta ja vastustaa ”yhteiskuntarauhaa uhkaavaa ohjelmallista väestönvaihtoa”.[2][1] Uskomus salaliittoteorioihin on puolueen kannattajien keskuudessa yleistä.[2]

        Helsingin Sanomien mukaan puolue on Venäjä-myönteinen, mikä on ”täysin poikkeuksellista 2020-luvun Suomen poliittisella kartalla, ja ylipäätään harvinaista sitten 1970-luvun kiihkeimpien taistolaisvuosien”. Useat puolueen johtohahmot kuten Turtiainen ja Hirvisaari ovat tehneet Venäjä- ja Putin-myönteisiä lausuntoja.


      • Anonyymi

        Herra Kapi tietysti. Ylennettiin jo urallaan Kapteeniksi, työskenteli esikunnissa ja sitten vielä mahtava ura johtotehtävissä Valiolla. Haluaisitko avautua johtamisen vaikeuksista soittokunnassa? Rumpupalikat hukassa ja rumpalilla rytmihäiriö?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Herra Kapi tietysti. Ylennettiin jo urallaan Kapteeniksi, työskenteli esikunnissa ja sitten vielä mahtava ura johtotehtävissä Valiolla. Haluaisitko avautua johtamisen vaikeuksista soittokunnassa? Rumpupalikat hukassa ja rumpalilla rytmihäiriö?

        Kapi on kuten minäkin noussut vaatimattomista oloista merkittäviin johtotehtäviin.


      • Anonyymi
        OikeistoSosDem kirjoitti:

        Kapi on kuten minäkin noussut vaatimattomista oloista merkittäviin johtotehtäviin.

        Kunnioitettava suoritus teiltä molemmilta. Aisalle kävi kehnommin, olisi hyvin samanlainen Väyrysen kanssa, halua ja tahto oli kova leikkiä johtajaa, mutta molemmilta puuttui täysin kyvyt johtaa.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi yritti murhata mopopojan

      Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
      Maailman menoa
      701
      3778
    2. Raiskausyritys

      Eilen laajallakankaalla lenkkipolulla.
      Kajaani
      51
      1207
    3. Käviskö tällainen suhde

      Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E
      Ikävä
      72
      1183
    4. Mihin kiinnitit ensimmäisenä

      huomiota kaivatussasi?
      Ikävä
      91
      1099
    5. Poutalan onnettomuus

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-mika-poutala-vakavassa-onnettomuudessa/9375980 Kumma kun jutussa ei manit
      Maailman menoa
      95
      936
    6. Niin kauan tätä

      Onko vuotesi menneet hukkaan
      Ikävä
      103
      784
    7. Olen pahoillani

      Olen mokannut pahasti ja pilannut sinun ja monen muun ihmisen maineen. Anteeksi. Muutan toiselle paikkakunnalle. Hyvästi
      Ikävä
      52
      777
    8. Missä on Sofia Virta? Loistaa poissaolollaan Erikoisjoukot uudelta kaudelta

      Vihreiden puheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Virta pääsi otsikoihin, kun tieto hänen osallistumisestaan Erikoisjoukot-k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      34
      767
    9. Koska olet ihastunut minuun

      Kysymys sulle. Oma vastaus, tänä vuonna. ❤️
      Ikävä
      54
      766
    10. Onko sinulla vihan tunteita

      Minua kohtaan? Haluatko kostaa jotakin tai tehdä pahaa? Voit tähän sanoa ihan luottamuksella.
      Ikävä
      122
      724
    Aihe