Joulunavauksessa haisi pieru

Tänään torilla joulunavauksessa eläkeläiset jonottivat puuroa ja pian syönnin jälkeen siellä alkoi jo pieru haista niin voimakkaasti että piti lähteä kesken pois. Joutasi tuommoset ilmaset syönnit lopettaa ku ihmiset lappaa ruokaa mahan täyteen ja sitten jäävät tahallaan ja ehkä osa vahingossakin piereskelemään alueelle.
531818
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 53

Vanhimmat

Mitäs menit, jos kerran pieruntuoksu ahistaa? Sinäkö se haistelit R-Kioskin pyörätelineessä ollutta miestenpyörää, tarkemminottaen satulaa?

Äänestä
  • Se ei nyt varsinaisesti ole minun ongelma että olet yksinkertainen, mutta kun sen täällä haluat julkisesti tuoda esiin niin avaatko vähän logiikkaa jos pierun haju ärsyttää niin miksi menisin sitä enää pyörän satulasta lisää haistelemaan?

    Äänestä

  • Mä voin tulla piereen sun suuhun.
    Jos meinaan sopii?

    Äänestä

Aivan liian aikaisin joulunavaus.
Kauppojen ahneutta. No ostanpa netistä mitä tarvitsen lahjoihin.
Sitä saa mitä tilaa!!!!

Äänestä
  • Voi vässykkää kun on niin kade....

    Äänestä

Oisit pysyny poissa, ei ois haissu pieru.

Äänestä
  • Ootko ihan varma? Eikai se umpio oo tuo tampio, joka pierun haisua vieroksuu.... 😂

    Äänestä

  • Ite tuo kävi siellä tuhnaamassa.

    Äänestä

Ei se torilla syöty puuro niin nopeasti pieruksi jalostu. Se haju soattu johtuo siitä, kun et ite oo muistanu pestä hampaetasi!!

Äänestä
  • Täysin joutavaa koko homma

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Täysin joutavaa koko homma

    Niin on.
    Joulunavaus Tuomaan päivänä joulukuussa!

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Niin on.
    Joulunavaus Tuomaan päivänä joulukuussa!

    Kyllä. Samaa mieltä

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Kyllä. Samaa mieltä

    Minkä Tuomaan, semmosta ookkaa. On Tuomaksen päivä

    Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    Minkä Tuomaan, semmosta ookkaa. On Tuomaksen päivä

    No, he he. Kyllä sitä ollaan niin kielikelloa että....
    Aina on puhuttu kansankielessä Tuomaan päivästä.

    Hyvä TUOMAS Joulun tuopi, Paha Nuutti pois sen viepi.
    PS en kuulu kirkkoon evl kirkkoonn

    Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    Minkä Tuomaan, semmosta ookkaa. On Tuomaksen päivä

    Vanhan jouluperinteen mukaisesti joulu alkoi Tuomaanpäivästä 21.12. Tällöin aloitettiin jo hiljentyminen joulua varten, ja kaikki suuremmat työt lopetettiin.

    Tuomaan päivä pidettiin puolipyhänä, eivätkä silloin, varsinkaan naiset, mitään suurempia töitä toimitelleet, ainoastaan pienempiä nypläystöitä ja muita keveimpiä tehtäviä toimiteltiin. Siksipä jo ani varhain, Tuomaanpäivän aamuna korjasivat naiset vokkinsa tupaseen, jossa ne saivat olla jälelle joulun ensimmäiseen kehruuviikkoon asti.

    Äänestä

Miesten välinen seksi siellä haesi.

Äänestä
  • Perseiden paljous siellä lemusi

    Äänestä

Sitä se turbo puuro tekee.

Äänestä

Nielaskaa ne pierunhajut ja päästelkää sitten takaisin noin tasottuu ilima.

Äänestä

Jollain näyttää olevan addiktio tuohon pierun hajuun täytyy mennä varta vasten sitä nuuhkimaan no huvinsa kullakin.

Äänestä
  • Kommarit haistelee pieruja. Ei tule enää kaalinhaju ryssälästä.

    Äänestä

  • Sanopa muuta. Itekävi pieremässä🥵😬

    Äänestä

Pikkupierut ketään haittaa, puuron vuoksi voipi vähä haistellakin.

Äänestä

Puurot män vallasväen suihin tänäkin vuonna.

Äänestä
  • Vallasväelle, todella !
    Hah, hah, haa!

    Äänestä

Kiva tietää!!!!! et kuitenkaan joukkotappelua pistänny pystyy v*Tun "juntti idiootti"

Äänestä
  • Ei kai yksi voi joukkotapellq.

    Äänestä

Niin ja antakaa eläkeläisille mahdollisuus nauttia niistä harvoista heille suunatuista tapahtumista. Mitä ämmässä järjestetään tietenkin lapsiperheet huomioitu

Äänestä

Eläkeläiset voisivat imaista toisiltaan pierukaasut keuhkorakkuloihin pois parempien ihmisten nokkaan haisemasta.

Äänestä
  • On täällä ihan sairaita juttuja, huhhuh

    Äänestä

ilmiselvästi joku kehari äänessä

Äänestä
  • En oo kehonrakentaja.

    Äänestä

  • Osuit oikeaan, työskentelen full stack developerina. Sopiiko udella miten osasit arvata noin hyvin pelkän aloituspostauksen perusteella?

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    En oo kehonrakentaja.

    Et niin eli suomeksi olet yhdenlainen kehitysvsmma.

    Äänestä

Tässä nähdään miten nuoriso suhtautuu vanhuksiin. Heitä pilkataan, vähätellään ja riistetään.

Äänestä
  • Sitä saa mitä tilaa

    Äänestä

Köykäset oli taas joulunavajaiset,parhaat kyseli että kuka tuo on kun kunnanjohtaja puhui,ja äänentoisto oli jotain amatöörihommia,ei kuulunut mihinkään.
Kultuurituottaja ja matkailu johtaja väki vois kehitellä vähän tai oikeastaan paljonkin tapahtumaa.Puuron takia itekkin tulin ja en kyllä pereksiny yhtään,

Äänestä
  • Varmasti piereskelit sinäe

    Äänestä

  • Surkeaa on taso. Ei paljon vaatisi että ihmiset viihtyisi paremmin.
    Niin vähän tapahtuu yleensä että ei ketään kiinnosta. Ymmärrettävästi.

    Äänestä

Pienenä lapsena soan jäläkeen oli aekaköyhää aekaa. Pieruki ku tuli nii sillon tiesi että oli jotaki saatu mahantäötteeksi. Ei sitä sanottu sillo pieruksi vaan ilokaasuksi.

Äänestä

tutkimuksen mukaan pierunhaistelu on terveellistä. ihan oli lehtijuttu.......

Äänestä
  • Niinhän se ennen vanhaankin kirkonkylän raitilla oli kävelly ukko, joka oli nauttinut kolinaa (jotain alkoholin korviketta), niin pikkupojat olivat kulkeneet perässä ja huutaneet, että pierase setä vielä.

    Äänestä

meinas tulla suhku mutta kerkesin imasta takasi.

Äänestä

...olisit laittanut kauluksennapit kiinni...

Äänestä
  • 🤣 ihan paras kommentti. Napit kiinni.
    Piti tovi yksin hihittäää.😀😀
    Pieruhuumori parasta!

    Äänestä

Pito siellä alapäässä ei enään vanhemmuuten yhtä hyvä kuin nuorena saattaa vähän välillä pieru tupsahtaa

Äänestä

Vanhuksilla vuotaa usein suklaarasian luukku. Suklaakonvehti pääsee luiskahtamaan ulos. Ei se kylillä haittaa mutta isompaan kaupunkiin ei kannata mennä.

Äänestä
  • Joskus sieltä voi ihan huomaamatta ropista suklaarusinoita.

    Äänestä

Ennen piti rusinat nyt ei enää perunatkaan valittevasti

Äänestä

Hajussa kasvaa. Mulla on iso.

Äänestä

Niin käy, kun syö pörinäpuuroa.

Äänestä

Eläkeloisten suolet on jo kuoppaan menoa varten viritetty ja siksi haisoo pahalle, myös stefat jo vuotavat monella...

Äänestä

Joka pierun pijättää, se ottaa tauvin tahallaan vai mites se meni?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tänään torilla joulunavauksessa eläkeläiset jonottivat puuroa ja pian syönnin jälkeen siellä alkoi jo pieru haista niin voimakkaasti että piti lähteä kesken pois. Joutasi tuommoset ilmaset syönnit lopettaa ku ihmiset lappaa ruokaa mahan täyteen ja sitten jäävät tahallaan ja ehkä osa vahingossakin piereskelemään alueelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu