Persut ja kokoomuslaiset kehuskelevat ymmärtävänsä numeroita ja olevansa erinomaisia laskemaan niitä, jos perässä on euron merkki.
Enpä usko, että ovat.
Virallinen matemaattinen todistus sille, että 1 + 1 = 2 on 379 sivua pitkä. Kuinka moni persu tai kokoomuslainen osaa sen?
Harvempi kuin tietää, kuinka toissijaisuushuomatus tehdään. Ja sitäkään ei ainakaan kukaan persujen eikä kokoomuksen istuvista kansanedustajista tiennyt, kun eivät sitä tehneet vaikka se oli heistä kuulema tärkeäkin asia.
Persut ja kokoomuslaiset eivät osaa laskea
12
85
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä me ollaan laskettu jokainen centti jonka te olette varastaneet ja jonka te laitatte takaisin
- Anonyymi
Sdp hallitus ja kokomustan avustuksella tuonne eu paratiisiin rahat lapettiin, osaatko laskea paljonko jokaista työssäkäyvää kohden velkaa tuli lisääääää ?
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/tervetuloa-veroparatiisiin-eurooppaan-nain-veroja-voi-valtella-eri-maissa/5861154 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sdp hallitus ja kokomustan avustuksella tuonne eu paratiisiin rahat lapettiin, osaatko laskea paljonko jokaista työssäkäyvää kohden velkaa tuli lisääääää ?
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/tervetuloa-veroparatiisiin-eurooppaan-nain-veroja-voi-valtella-eri-maissa/5861154Ne laitetaan maksamaan kaikki takas meille. Herran viha lankeaa kerralla niiden kaikkien niskaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sdp hallitus ja kokomustan avustuksella tuonne eu paratiisiin rahat lapettiin, osaatko laskea paljonko jokaista työssäkäyvää kohden velkaa tuli lisääääää ?
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/tervetuloa-veroparatiisiin-eurooppaan-nain-veroja-voi-valtella-eri-maissa/5861154Eu etelä kiittää suomen tuesta köyhille rikkaille veronkiertäjille.
https://www.suomenuutiset.fi/eun-tukimiljardit-jattipotti-etela-euroopan-jarjestaytyneelle-rikollisuudelle-mafialla-edessaan-kissanpaivat/ - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ne laitetaan maksamaan kaikki takas meille. Herran viha lankeaa kerralla niiden kaikkien niskaan.
Katsos vaan. Se on itse pääpietisti suvakologian tonttu taas persupalstan "ilona ja riemuna". Lomalla lataamosta?
- Anonyymi
Mutta on se hyvä että meillä on demarit ja Sanna Marin, 48 miljardia 8 miljardia velkaa = 48 euroa saatavia.
- Anonyymi
Osaat varmaan kertoa, mistä lähteestä väiteesi virallisesta matemaattisesta todistuksesta on tarkastettavissa. Muuten väitän, että kirjoitat sontaa. Fermat`n suuren lauseen todistus on tuota luokkaa, mutta se on vähän eri asia.
- Anonyymi
Minä luotan kauniisiin naisiin
https://www.youtube.com/watch?v=AwbZaTjXo-s
Kannattaisi sinunkin luottaa, kuten esimerkiksi Sanna Mariniin. Pettyisit vähemmän.
Käsittääkseni Fermat'in suuren teoreeman todistus näkyy olevan vain 129 sivua
https://en.wikipedia.org/wiki/Wiles's_proof_of_Fermat's_Last_Theorem
- Anonyymi
Kaikkeen, minkä persut tai kokkareet väittävät tietävänsä, tulee suhtautua epäilyksellä.
- Anonyymi
Persun matematiikka: jos lopetetaan maahanmuutto ja kehitysapu, jokainen suomalainen saa seitsemänsataa miljoonaa euroa. Ja ilmaiset bensat kaupan päälle.
Kokoomuslaisen matematiikka: jos puolitetaan valtion menot, niin minä ja mun kovatuloiset frendit saa enemmän rahaa, ja enemmän on parempi kuin vähemmän.- Anonyymi
Päivän paras, ehdottomasti!
- Anonyymi
SDP:n matematiikka= munitaan kaikessa niin saadaan lisää köyhiä avustuspisteiden ruokajonoihin. Demareilla oudot nauttimisen kohteet kaalisopan lisäksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀1254587BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön
Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että2003805- 2093095
Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome942949Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main632771- 1111540
HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok41528- 601276
Aitolehti Capital
HehkuB on myynnissä, kovalla työllä saavutettu unelma joka sekin lässähti kuten kaikki mihin ryhtyy! Nyt Sewen asialle2401111MOT: Työmarkkinatori on olemattomien työpaikkojen hakupaikka
Työpaikkojen tietoja ei tarkisteta, ja ainakin noin noin 10% on olemattomia työpaikkoja ja sen lisäksi eri rekryfirmat t1201029