Ja sitäpaitsi olen kristitty

enkä edes voisi olla sinun kanssa koska eri usko.
374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olen myös kristitty

Äänestä

Naurettavaa tänä päivänä

Äänestä

Ei minulle, mutta olen myös. Sana rististä on hullutus niille jotka kadotukseen joutuvat. Raamattu on täysin tietoinen siitä miten ihmiset siihen suhtautuvat. Se kenelle Jeesus Jumalana ja ainoana pelastajana, on hullutus, ei tietenkään sovi yhteen sen kanssa kuka on tullut tuntemaan totuuden. Moni menee kadotukseen siksi että kumppanikin menee. Sielun pelastuminen on tärkeämpää kuin mikään muu elämässä, kaikki muu on arvotonta sen rinnalla. Hyvä elämä ilman Jeesusta on turhaakin turhempi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

enkä edes voisi olla sinun kanssa koska eri usko.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu