"Sääty" talon

Anonyymi-ap

6

208

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomen historian häpeällisin oikeudenkäynti, jossa pelkästään poliittisista syistä tuomittiin isänmaallisia miehiä, jotka sodan aikana olivat tehneet parhaansa maan vapauden eteen. Molotov ja Stalin sinne syytettyjen penkille olisivat kuuluneet.

      • Anonyymi

        Tämä just todistaa kaiksi valitettavaa tosia-asiaa, että sodan voittaja järjestää tuomioistuimet ja päättää kuka on syyllinen. Sotasyyllisyystuomioistuimet tulivat YK:n mukana. Ennen YK:ta ei mitään tallisia koskaan ollut, vaan ajateltiin että molemmat ovat syyllisiä sotaa ja toiselle tappio on jo riittävä nöyryytys.


      • Anonyymi

        Sodassa tappio on ihan riittävä nöyryytys, mutta sotasyyllisyystuomioistuimen tarkoitus olikin varmistaa että kukistettu valtio ei koskaan enää yrittäisi mitään.


    • Anonyymi

      Tämä just todistaa kaiksi Tämä just todistaa kaiksi Tämä just todistaa kaiksi Tämä just todistaa kaiksi Tämä just todistaa kaiksi

      • Anonyymi

        Ottaako siis pattiin kun tajusit sen vasta nyt?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      84
      3382
    2. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      77
      1337
    3. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      182
      1329
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1040
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      981
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      310
      952
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      859
    8. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      95
      857
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      845
    10. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      835
    Aihe