Kirjaudin ulosoton sivuille katsomaan omaa velka saldoa,tuli ilmoitus että en ole velallinen ja sivu ei auennut.Olin hämilläni.Velkaa pitäis olla reilut 56 000£.
Onko ne sivut hakkeroitu vai missä vika?
Et ole velallinen ulosoatooa
4
371
Vastaukset
- Anonyymi
Onko velkasi siis ulosotossa? Vai vasta perinnässä? Vai ei ole vielä edes perinnässä?
- Anonyymi
Sama juttu sain valtion eläkettä 82 senttiä muun ulosmittasivat jos tulot on asumistukineen vanhuuseläkkeellä n.1400 ja hölmöläiset ilmoittaa että joulu-tammikuut on maksuvapaita ja sitten tulee tuommonen sentti pläjäys kävin sivustolla eikä siellä ollut tietoa kumma on myöskin se että yli kymmeneen vuoteen en ole ostanut mitään mikä olisi mennyt ulosmittaukseen mutta jos oli alussa noin kymppitonni niin ne roistot on saanut summan pysymään samana vaikka ennen vanhuuseläkettä lyhensin sitä yli 400 euroa kuukaudessa. Kyllä tää semmoinen rosvovaltio vaan on.
- Anonyymi
Toimiva ulosotto on sivistysvaltion tuntomerkki. Omaisuuden suoja on taattu perustuslaissa.
Jos katsotaan historiaa, niin kaikissa menestyneissä kulttuureissa on ollut tehokas ulosotto.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176339Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816167Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie696000Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452375Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1191403- 121241
- 1861085
- 59887