varojen takavariointi

Anonyymi-ap

Marinin ois syytä pitää turpansa kiinni kaikesta,mikä liittyy Venäjään. Kerjää verta nenästään ja me suomalaiset tulemme siitä vielä kärsimään. Tulee ikävä viisaampia ja kokeneempia politiikkoja,jotka ymmärtävät, että pienen valtion ei kannata isotella minkään vertaa. Mutta eihän tämä lapsi sitä ymmärrä ennenkuin ...... eikä Natossakaan olla vielä. Tyhmät suomalaiset hurraavat tällaisesta ärhentelystä.

10

206

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko hallitus ja presidentti Marinin sanojen takana?
      Jos ei ole, niin Marin ei saisi puhua Suomen pääministerinä jäädytettyjen varojen käytöstä, eikä monesta muustakaan ulkopolitiikkaan kuuluvasta asiasta.

      Hänellä ei ole siihen taitoa, hän on moukka.

      • Anonyymi

        Eikä kuulu tuo ulkopolitiikan hoito pääministerin vastuu alueeseen. Valta on noussut huppuun ja demokraattiset toimitavat syrjäytetty ,kuvittelee olevansa koko baletin itsevaltainen toimija.
        Lausunnot ovat edesvastuuttomia.


    • Anonyymi

      eihän puotipuksu voi ymmärtää . On nostettu ylisuuriin sappaiiin ja äly ei riitä ja rajoitteita ei ole olemassakaan omissa puheissa eikä käytöksessä. Täydellinen ilmentymä perusmoukasta punikin jäsenkirja taskussa

    • Anonyymi

      tuo akka pitäisi laittaa ulos tuolta paikalta ja lailiiseen vastuuseen kaikesta vahingosta joita isänmalle aiheuttanut

      • Anonyymi

        Aika monta aloituksen jälkeitä kommenttia tulee suoraan ryssän suusta. Laittakaa nyt suut kiinni. Vielä voitte valita puolenne.


    • Anonyymi

      Marinin raakkuminen tulee vielä omaan nilkkaan, kukaan täysijärkinen ei ole Venäjän puolella, mutta kannattaisi miettiä mitä suuresta suustaan möläyttelee.

    • Anonyymi

      Kun on lusikalla annettu, ei voi kauhalla vaatia. Mölyt mahassa.

    • Anonyymi

      Marin joudat kilometri tehtaalle. Sinua emme tarvitse vaan viisaamman

    • Anonyymi

      Kato Kato Puten lätissä trollin kirjoituksia..oikein uhoaa paskaa... no toi ropakanta on kuule kyllä naurettavaa,mutta sitähän sä Puten trolli et vaan ymmärrä...samanlaista teidän kommari papukaijan käsitystä...Suomessa ei mee Suomalaisiin... Teidän ryssien joukkopsykoosi päähän kyllä...No saattehan siellä Pietarissa Puten lätissä rehua kaukalosta...sitähän teillä nyt riittää yllinkyllin sille ja teillekin yllinkyllin ku ei oo exporttia muihin maihin...no teille sioille on siis yllin kyllin ruokaa ..se kiva se... Muuten tolla joukko kirjoitus paljastuu idiootti yhden aivopestyn tekemisexi heti..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko vassarin lääkkeet(mt) jääneet taas ottamatta

      Sen verran järjetöntä persuhuutoa taa näkyville. Tuo yksi häiriintynyt ei osaa kuin "huutaa" isoilla kirjaimilla, se on
      Maailman menoa
      47
      1482
    2. Mies, kumman ottaisit mieluummin

      176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?
      Sinkut
      183
      1219
    3. Kuinkahan monen

      Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran
      Ikävä
      105
      1147
    4. Kauan mökötetään toisillemme?

      Loppuelämäkö? Vai oisko jo pussailutreffit?
      Ikävä
      69
      845
    5. Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että

      Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.
      Ikävä
      59
      840
    6. Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi

      Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.
      Ikävä
      51
      781
    7. Anteeksi mies

      En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.
      Ikävä
      49
      770
    8. Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."

      Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y
      Tanssii tähtien kanssa
      28
      751
    9. Venäjä häviämässä 30 vuoden sodan

      Ukraina vapautti kolme aluetta, operaatio Vivaldi laajenee
      Maailman menoa
      679
      702
    10. Eikö olisi mukavaa

      Jakaa arki yhdessä mies. Tämmöisin aatoksin.
      Ikävä
      51
      689
    11. Mieti oikeasti

      Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.
      Ikävä
      30
      647
    12. Poliisi etsii kadonnutta henkilöä Lapualla

      Henkilö on kadonnut 18-19.9.2026 välisenä yönä. Henkilö on hoikka,n 185 cm pitkä. Kadonneella on ollut katoamishetkellä
      Lapua
      32
      632
    13. Jonkun mussukka ajanu rallia

      S- Marketilla. Vautsi vau.
      Hyrynsalmi
      10
      627
    14. Taasko sä vedit

      Suojamoodin päälle? Miehelle
      Ikävä
      87
      617
    15. Oot komea

      etkä näytä vanhenevan. Mieskarkki. Mä en yritä mitään, mä oon sulle liian vanha. Olis kuitenkin kiva tutustua suhun. n
      Ikävä
      20
      593
    16. kene ajoi "kolarin"?

      "Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl
      Savonlinna
      14
      585
    17. Tiedoksi yhdelle naiselle

      että mies lähestyy kaikin tavoin jos on kiinnostunut! 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      43
      563
    18. Laittaisit viestin suoraan!!

      Haluaisin...
      Ikävä
      31
      561
    19. Pahin tapa satuttaa toista

      On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.
      Ikävä
      56
      554
    20. On upeaa olla

      PerusSuomalainen 👍 ja tehdä töitä Suomen ja Suomalaisten hyväksi 👍
      Pyhäjärvi
      224
      544
    Aihe