Marinin ois syytä pitää turpansa kiinni kaikesta,mikä liittyy Venäjään. Kerjää verta nenästään ja me suomalaiset tulemme siitä vielä kärsimään. Tulee ikävä viisaampia ja kokeneempia politiikkoja,jotka ymmärtävät, että pienen valtion ei kannata isotella minkään vertaa. Mutta eihän tämä lapsi sitä ymmärrä ennenkuin ...... eikä Natossakaan olla vielä. Tyhmät suomalaiset hurraavat tällaisesta ärhentelystä.
varojen takavariointi
10
175
Vastaukset
- Anonyymi
Onko hallitus ja presidentti Marinin sanojen takana?
Jos ei ole, niin Marin ei saisi puhua Suomen pääministerinä jäädytettyjen varojen käytöstä, eikä monesta muustakaan ulkopolitiikkaan kuuluvasta asiasta.
Hänellä ei ole siihen taitoa, hän on moukka.- Anonyymi
Eikä kuulu tuo ulkopolitiikan hoito pääministerin vastuu alueeseen. Valta on noussut huppuun ja demokraattiset toimitavat syrjäytetty ,kuvittelee olevansa koko baletin itsevaltainen toimija.
Lausunnot ovat edesvastuuttomia.
- Anonyymi
eihän puotipuksu voi ymmärtää . On nostettu ylisuuriin sappaiiin ja äly ei riitä ja rajoitteita ei ole olemassakaan omissa puheissa eikä käytöksessä. Täydellinen ilmentymä perusmoukasta punikin jäsenkirja taskussa
- Anonyymi
tuo akka pitäisi laittaa ulos tuolta paikalta ja lailiiseen vastuuseen kaikesta vahingosta joita isänmalle aiheuttanut
- Anonyymi
Aika monta aloituksen jälkeitä kommenttia tulee suoraan ryssän suusta. Laittakaa nyt suut kiinni. Vielä voitte valita puolenne.
- Anonyymi
Marinin raakkuminen tulee vielä omaan nilkkaan, kukaan täysijärkinen ei ole Venäjän puolella, mutta kannattaisi miettiä mitä suuresta suustaan möläyttelee.
- Anonyymi
Kun on lusikalla annettu, ei voi kauhalla vaatia. Mölyt mahassa.
- Anonyymi
Marin joudat kilometri tehtaalle. Sinua emme tarvitse vaan viisaamman
- Anonyymi
Kato Kato Puten lätissä trollin kirjoituksia..oikein uhoaa paskaa... no toi ropakanta on kuule kyllä naurettavaa,mutta sitähän sä Puten trolli et vaan ymmärrä...samanlaista teidän kommari papukaijan käsitystä...Suomessa ei mee Suomalaisiin... Teidän ryssien joukkopsykoosi päähän kyllä...No saattehan siellä Pietarissa Puten lätissä rehua kaukalosta...sitähän teillä nyt riittää yllinkyllin sille ja teillekin yllinkyllin ku ei oo exporttia muihin maihin...no teille sioille on siis yllin kyllin ruokaa ..se kiva se... Muuten tolla joukko kirjoitus paljastuu idiootti yhden aivopestyn tekemisexi heti..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site876061Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto524442SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574192SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963789Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost73533Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1002615SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502503Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352419Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat492148Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val41479