Miksi äänestätte jotain Lehtosta, joka ei edes vastannut vaalikoneeseen?
Seurakuntavaalit
10
1177
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi kuulutte seurakuntaan?
- Anonyymi
Miksipä ei? Montakin todella lohdullista asiaa, miksi kuulua kirkkoon!
Sen sijaan, mielestäni, uskonnottomien, kirkkoon kuulumattomien, pitäisi miettiä, miksi haluavat kirkkohäät ja miksi haluavat esim. läheisensä tulevan haudattavaksi kirkkomaahan, kun eivät halua/usko siunaamisiin ja halveksivat uskontoa! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksipä ei? Montakin todella lohdullista asiaa, miksi kuulua kirkkoon!
Sen sijaan, mielestäni, uskonnottomien, kirkkoon kuulumattomien, pitäisi miettiä, miksi haluavat kirkkohäät ja miksi haluavat esim. läheisensä tulevan haudattavaksi kirkkomaahan, kun eivät halua/usko siunaamisiin ja halveksivat uskontoa!En minä ainakaan halua kirkkohäitä enkä tulla haudatuksi kirkkomaahan. Toistakymmentä vuotta sitten erosin seurakunnasta ja mitään en koe menettäneeni.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En minä ainakaan halua kirkkohäitä enkä tulla haudatuksi kirkkomaahan. Toistakymmentä vuotta sitten erosin seurakunnasta ja mitään en koe menettäneeni.
No etpä tietenkään, miten se nyt olisi ajattelemattomuudella mahdollistakaan ts. ei lohtua, ei toivoa ja kaikki on mustaa ja synkkää vain, eikö niin!?
Näinä maailman aikoina, sitä toivoa ja uskoa tarvitaan! Ei ateisti parkoja käy kateeksi todellakan! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No etpä tietenkään, miten se nyt olisi ajattelemattomuudella mahdollistakaan ts. ei lohtua, ei toivoa ja kaikki on mustaa ja synkkää vain, eikö niin!?
Näinä maailman aikoina, sitä toivoa ja uskoa tarvitaan! Ei ateisti parkoja käy kateeksi todellakan!Mitä ihmettä sinä oikein höpötät.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä ihmettä sinä oikein höpötät.
Pitääkö rautalangasta vääntää, kun ei lukemaansa ymmärrä??
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pitääkö rautalangasta vääntää, kun ei lukemaansa ymmärrä??
Ei tuota kukaan täysijärkinen ymmärrä.
- Anonyymi
Tulee halvemmaksi kun eroo kirkosta ennen vuoden vaihetta
- Anonyymi
MarjuTTI
- Anonyymi
Pitäähän sille olla lisää some materiaali ja kakkukahvit paikkoja
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2453709- 583473
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I952903Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk482666Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve1202456Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352072Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1012021Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva421885Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1071816Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli711189