Että nostat taas vuoden alusta sähkön siirtohintaa ja lupaat jopa toisen korotuksen myöhemmin ensi vuonna.
Kiitos!
Kiitos!
Kiitos!
Mihin me kansalaiset joutuisimmekaan liikojen rahojemme kanssa ilman Carunaa?
Kiitos Caruna!
3
89
Vastaukset
- Anonyymi
Kiitokset kuuluvat Vihreälle liikkeelle ja sen valovoimaisimmalle tähdelle Pekka Haavistolle joka omistajaohjausministerinä Kataisen hallituksessa myi verkot australialaiselle Carunalle.
Kun jotkut epäilivät että ostaja nostaa hintoja eikä maksa voitoistaan edes veroja Suomeen Niin Katainen kuin Haavisto vakuuttivat että hinnat eivät nouse ja verot maksetaan.
Monopoliasemassaan Caruna nostaa hintoja ja keinottelee voittojensa kanssa niin ettei sen tarvitse maksaa voitoistaan Suomeen käytännössä veroja kuin täysin nimellisesti jos ollenkaan.
Mitäpä tähän sanoisi rakastettu ulkoministerimme Pekka Haavisto.- Anonyymi
Taikka Jyrki Käteinen, kokkareiden kasvattibroileri?
- Anonyymi
Miten se maksuja nostaa kun sähkökatkoja on luvattu ensi talveksi. Kuulemma kahdeksi tunniksi aina katkaistaan sähkön jakelu. Eihän katkojen aikana sähkö siirry, joten ei siitä voi veloittaakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 304176
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1344017- 583624
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans223463- 793437
Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe643301- 812866
- 542795
- 202544
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142274