Työttömyys tainnu viedä myös monen mielenterveyden

yeijijoujijei ryyyyb
482
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ilmeisesti kokemusperäistä tietoa

Äänestä

vidut ole, päinvastoin. Sairas työelämä vie järjen ja hengen ennenaikaisesti.

Äänestä

Se ettei alistu nöyryyttävään orjatyöhön on osoitus terveestä mielestä ja koko sairaan systeemin kyseenalaistamisesta!

Äänestä
  • Jos tarkoitat kuntouttavia niin ne on.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

yeijijoujijei ryyyyb

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu