Ilman vihreitä maassamme olisi kaikki hyvin. Ei olisi energiariisiä, ympäristöontgelmia, ei köyhyytt

Anonyymi-ap

ei rasismia, ei natseja ja lihaa ja työtä riittäisi kaikkille. Vihreiten om "gura" Soininvaara on varsinainen ideologian malliesimerkki. Hän on vastustanut Helsingin Energian energiantuotantoa iäja ajat. Mutta jostain syyt pääkaupungin vajakit ovat omantunnontuskisssaan nimittäneet hänet Helein hallituksen puheejohtajaksi. Ja mitä tämä vohreiden guru tekee. Nostastattaa sähkönhintaa perusteettomasti sen vuoksi, kun pörssissä hinta on korkea. Tämä vihreä vajakki pelaa Helenin asikkailla pörssipeliä, sitä mitä hän on vihreässä liikessä vastustanut ja apheksunut. Vihreät on vajakkien yhteenliittymä, kauniita uheita, aikomuksia ja toivetynnyrin täyttäjiä ilman omia tekoja, uhrauksia saati valmiutta korvata tekemiäänkorjaamattomia tuhoja yhteiskunnalle.

6

98

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vihreät ovat rikkaiden kaupunkilaisnaisten puolue.
      Stadin gimmat viduddavat.

    • Anonyymi

      Kantavatko vihreät vastuun näistä Kiinaan siirtyvistä tehdastuotannoista ja niiden ilmastovaikutuksista, jotka lienevät 1000x-10pot6 Suomen jorpakoista johtuviin verrattuna.

      Volkswagenin päätehdas toimii puoliteholla – ”Täyskaaos!”

    • Anonyymi

      Vihreät ovat kovia puhumaan (paskaa), mutta kun pitäisi puheiden mukaista työtä tehdä katoaa vihreä kuin pieru saharaan. Jos vihreät joutuisivat puheiden mukaista työtä tehdä, niin olisi mielenterveystoimistot ruuhkassa, se olisi kauheaa, sitten yrittävät näiden lakien kautta tehdä "työtä" ja kuvittelevat kun vihreä laatii lain niin muut tekevät työt.

      • Anonyymi

        Kun ei kykene oikeaan työhön, nii poistuvat paikalta kun hihat kääritään.


    • Anonyymi

      Vihreää "ekosähköä" kannattavat, kunhan tuulivoima teollisuus ei häiritse omia näkymiä. Helsingissä olisi ehkä suomen paras paikka merituuli teollisuus alueelle, ja maa aluekkin on jo rakennettua ympäristöä. Tuulivoima teollisuus aiheuttaa eniten luontokatoa kehä kolmosen ulkopuolisessa suomessa. Metsää ei saisi kaataa, soran otto pitäisi kieltää, hyvinhän tuo betoni ja puu kuitenkin kelpaa "ekologiseen" elämäntapaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      82
      6391
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3501
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      44
      3098
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2292
    5. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      28
      2181
    6. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      121
      2087
    7. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      190
      2022
    8. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2009
    9. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      40
      1652
    10. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1618
    Aihe