Tästä kaikesta, vai tietääkö edes?
Mitä sun mies ajattelee
Anonyymi-ap
4455
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 44
Vanhimmat
Onnekseni olen itse mies ja sinkku niin ei ole niin väliksi mitä kukakin ajattelee tästä kirjoittelusta
Tietää kaiken
Mitä se siitä ajattelee sitten?
Mutisee omiaan
Miten se paljastui?
Sinä ehkä tiedät
En todellakaan tiedä.
Todellakin tiedät.
En todellakaan. Joku kertoi?
Miten hän on suhtautunut siihen kun tietää? Tullut lähemmäksi vai etäiseksi?
Mistä kaikesta? Ei ole mitään. Eikä tule.
Hit the road!
Lähti litomaan?
Mun mies on ja pysyy! Tää toinen voi hävitä kuvasta.
Mulle selvis millainen persoona on. En ikinä haluais tollasta ihmistä.
No millainen se sitten on!?
Kaikkea mitä minä en ole. Inhottava egoisti joka flexaa kaikella mitä sillä on tai on olevinaan. Ilkeä ihminen.
Mä luulin että on kaunosielu. Olin väärässä.
Joku kertoi sinulle millainen hän on vai saitko itse tutustua häneen ?
Sen vähän mitä tutustuin. Mulla on aika hyvä intuitio ihmisten suhteen ja hän oli yksi iso punainen lippu.
Kun jokin tuntuu olevan pielessä niin yleensä näin on.
Ja häntä kiinnostaa..?
Epäreilua luulottelua. Kaikki mitä mulla on, niin on ansaittua. Kateellisten panettelua. Monikaan ei anna mahdollisuutta tutustua. Ovat itse hyvin pinnallisia. Ihastuvat kauniisiin/komeisiin ihmisiin ja tykkäävät kauniista asioista ja puheet on pinnallisia. Itse olen hyvin syvällinen ihminen ja sekin nähdään egoistisena, koska tiedän enemmän kuin moni muu. Jos lyön faktoja pöytään, niin sehän on suora hyökkäys toisen egoa kohtaan, jos hän on väärässä.
Plus itse kaipaat varattuna. Ei siinä jos sen tekisi hiljaa, mutta palstalle kirjoittelukin on jotain.
Ja koet että juuri sinua kaivataan? Tuskinpa.
Sivusta
Kaipaa, kirjoittelee, vttuilee. Jotkut kirjoittelee tänne, kun ei ole kanttia kommunikoida suoraan ja sitten sanovat, että on vain ajatusten purkua. Ei asiat ratkaise ajattelemalla vaan tekemällä ja puhumalla.
Jossain vaiheessa sitä pitää antaa liekaa, se on terveen suhteen merkki.
Eihän se minun ole. En omista ketään. Eikä ihmisiä mielestäni omisteta.
Mistä ajattelee? Totean tähän että, ihmistä ei voi omistaa.
Mites vaimosi, tietääkö hän?
Mulla ei ole vaimoa, ei seurustelukumppania, mutta en asu myöskään yksin. Selittääkö mitään? sivusta
pusut
Ketäs yh-isi kaipailee?
Ei ole lapsiakaan. Hän tietää mistä puhun jos muistelee mitä on juteltu.
Ei tietenkään tiedä. Mitä luulisit tykkäiskö??? Hölmö kysymys...
Et ole antanut aihetta kertoa, kaikkihan oli ja meni jo. Ja jatkoa ei seurannut, et halunnut ongelmia. Sitä on kunnioitettava.
No ehkä olis ollut aihetta kertoa jos sinä olisit ottanut aloitteen.... Mitä kovasti odotin... Ja alkanut tositoimiin.
Mutta kyllä se huomaa, että jotain outoa mussa on... Meinas että mun pitää laittaa joku sovellus päälle, mistä näkee missä olen ollut päivän aikana. Että silleen..
En tiedä. Kun ei koskaan kuule toisesta osapuolesta, onko edes kiinnostunut, niin mitä siinä on tehtävissä ?
Sehän on jo ex. Niin en raportoi elämääni.
.. Joo olen pettäjä. Mutta ei kiinnosta pätkääkään kun mun mies petti ensin. Niin makaa kuin petaa.
Rakastan häntä, onhan meillä pitkä historia. Välitän paljon myös naapurikaupungin miehestä. Mieheni ei tiedä, en halua loukata ketään.
Mun mies ei saa koskaan tietää, että olen ollut naisen kanssa.
Osku.
Eihän se ole pettämistä, jos homo on naisen kanssa?
Onko kyseessä sellainen yhden ihmisen kehittelemä palstadraama, jossa hän itse esittää jokaista henkilöä? Kaikenlaisia mielipuolia mahtuu maailmaan. Tuskinpa oikeassa elämässä ihmiset jaksavat hullujen huveilla päätään vaivata.
Väitätkö, ettet muka ole kyseisen miehen tuatantoon tutustunut? Esittää lähtökohtaisesti jokaista hahmoa täällä.
Mun läheinen kysyin multa että. Rakastaakohan sun mies sinua. Eli sellaista sen käytös on minua kohtaan ollut. Tuskinpa sitä edes kiinnostais.
Miksi olet kiinnostunut varatusta naisesta? Miksi et ota jotain vapaana olevaa?