Olin sinuun todella ihastunut

Olit minulle se, jonka kanssa olisin tahtonut elämäni elää ja jakaa rakkauden.

Toivottavasti sinulle tulee vielä hyvä elämä ja saat kokea onnea.

On ikävä...
271211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Keneltä kenelle? 💘

Äänestä

On ikävä täälläkin voisin jakaa ajatuksesi miehelle mutta en osaa omilla sanoilla kuin ikävääni kertoa
Miehelle

Äänestä

Panikoin. Pakenin. Mokasin. Sitten tilanne oli ohi. Jäin elämässäni yksin. Life sucks, that's it 👌. - Sivusta ämmältä ännälle (eli mieheltä naiselle).

Äänestä
  • Miksi panikoit, pakenit? Mitä mokasit?
    Mikä tilanne meni ohi?
    Miehelle 23:56

    Äänestä

  • Niin hän teki - kuinka tämä korjataan?

    Äänestä

On mulla kin sua hannu nyt vasta oikeesti.

❤️❤️

Äänestä

Uusia unelmia jostain toisesta.

Äänestä

Mikä sai tunteesi loppumaan? Ihastuitko toiseen?

Äänestä

Ikävä sinuakin mies on kova. :(

Äänestä

Joo, onhan näitä joskus ollut.

Nainen vaikuttanut kiinnostuneelta, on kaikenlaisesta ollut puhetta, hauskaa yhdessä ollut.

Mutta jostain kumman syystä toisen miehen KIKKELI vain kiinnostanut naista.

Kyllä ne tunteet KUOLEE siihen.

Sori, polyamoria on pään sairaus.

Äänestä
  • Vastasit sitten itsellesi. Ja huomasit varmasti, että jokin muu kiinnosti enemmän, mutta et saata sitä hyväksyä. Ei voi mitään.

    Äänestä

  • Naiset ajattelee alapäällään vaikka miehiä siitä yleensä syyllistetään. Eläimiähän me lopulta ollaan ja se alfauros parittelee parhaiten

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Vastasit sitten itsellesi. Ja huomasit varmasti, että jokin muu kiinnosti enemmän, mutta et saata sitä hyväksyä. Ei voi mitään.

    "Ja huomasit varmasti, että jokin muu kiinnosti enemmän, mutta et saata sitä hyväksyä. Ei voi mitään."

    Miksi sitten itkeä perään?

    Toinen juttu että onhan se säälittävää useampi suhde pilata naisen Kikkelinhimon takia.

    Naiset ovat yksinkertaisia elukoita.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Naiset ajattelee alapäällään vaikka miehiä siitä yleensä syyllistetään. Eläimiähän me lopulta ollaan ja se alfauros parittelee parhaiten

    " Eläimiähän me lopulta ollaan ja se alfauros parittelee parhaiten"

    Kyseessä edes ollut mikään alfauros vaan säälittävä reppana.

    Tämä "alfauros" läppä on aika kulunut jo.

    Ei kaikki miehet joita naiset "valitsevat" tai panevat ole mitään alfauroita.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    "Ja huomasit varmasti, että jokin muu kiinnosti enemmän, mutta et saata sitä hyväksyä. Ei voi mitään."

    Miksi sitten itkeä perään?

    Toinen juttu että onhan se säälittävää useampi suhde pilata naisen Kikkelinhimon takia.

    Naiset ovat yksinkertaisia elukoita.

    Kyllä on omituinen maailmankuva! Mutta pidä se, omapa on asiasi.

    Äänestä

Synkroniaa hassusti tai sitten ei. Olisi minusta kovin ikävää, jos olisin täällä vain jonkun itsekeskeisen muusa, josta hän annentaa kirjoittelunsa. Toki aiheet saattavat käydä muuten vähiin. Tuntuu silti riistolta. Tiputanko nimikirjaimia?

Äänestä
  • Kirjaimia kehiin!

    Äänestä

  • Olen valmis ottamaan koppia.

    Äänestä

On tervettä toivoa toiselle parasta. Niin minäkin teen.

Äänestä

Älä luulottele vaan puhu oikean henkilön kanssa IRL.

Äänestä
  • On totta, että ihmisten kannattaa lähtökohtaisesti puhua toistensa kanssa irl, mutta itse passaisin jos tällä toisella osapuolella ei ole minkäännäköistä suodatinta esim tyhjiä sanoja sisältävien provojen suhteen tai muuten taipumus jankuttaa yhtä ja samaa. Ihan vilpittömästi ajattelin, että josko pääsisit eteenpäin tuossa asiassasi. Sivusta.

    Äänestä

Oletko tämän hänelle kertonut irl? Jos olet, niin sinun pitää vaan hyväksyä ettei häntä kiinnostanut. Jos taas olet jättänyt tämän kertomatta, niin ihan on oma mokasi.

Äänestä

Olisiko kannattanut sanoa hänelle? Tsemppiä!

Äänestä

Samat sanat m-nainen, samat sanat.

Äänestä
  • En ole noita kirjoittanut 😀 Sanat ovat tosi kauniita, ehkä jollekin todella kauniille, eikä näin hattarapäälle tapaukselle

    Äänestä

Kauniita sanoja. Toiset vaan ratsastaa kohti auringonlaskua outo hymy kasvoilaan..kenties. Takapenkillä ja etupenkillä voi olla tilaa..kenties..:)

Äänestä

Kuulostaa klisheeltä, mutta uskon oikeasti että rakkautta on osata luopuakin. Antaa toisen mennä, elää ja tulla onnelliseksi. Eikö se ole muutenkin rakkauden pyrkimys, suoda toiselle onnea ja iloa eikä riistää sitä?

Jasu

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Olit minulle se, jonka kanssa olisin tahtonut elämäni elää ja jakaa rakkauden.

Toivottavasti sinulle tulee vielä hyvä elämä ja saat kokea onnea.

On ikävä...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu