"evankelioida" ?

Anonyymi-ap

"evankelioida"

=eksyttää ja vietellä Kristuksen omaksi kastettu ihminen harhaoppiseen Jenkkilahkoon villitsevien hurmoshenkien valtaan ja orjaksi.

9

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      2. Piet. 2:19 

      He lupaavat näille vapautta, vaikka itse ovat turmeluksen orjia: kenen voittama ihminen on, sen orja hän on.

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        😍 ­N­­­y­­m­­f­­o­­m­a­a­­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#176454187

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Vauvavalelun valtaistuinta en ole nähnyt Jumalan temppelin pyhimmässä, siksi aloitus on Jumalan sanan vastainen mantra -
      Antikristus/antisemitismin opin puhujat menee pyhäkköön, ei temppeliin, vaan tiettyyn temppelin osaan eli kaikkeinpyhimpään. Hän asettuu siellä istumaan
      armoistuimelle eli liitonarkun kannen päälle kahden kerubin väliin -->>>
      ja esittää olevansa Jumala, mutta me tiedämme, ettei hän ole sitä.
      Tuota tapahtumaa kutsutaan turmion iljetykseksi.

      • Anonyymi

        jonka Herra Jeesus on surmaava suunsa henkäyksellä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        jonka Herra Jeesus on surmaava suunsa henkäyksellä

        Hurmokseen pitää päästä keinolla millä hyvänsä.

        1. Sam. 18:10 

        Seuraavana päivänä Jumalan lähettämä paha henki valtasi Saulin, ja hän riehui hurmoksissa kotonaan. Daavid soitti tapansa mukaan harppua, mutta Saul puristeli keihästään.


      • Anonyymi

        Mitään vauvavaleluja ei ole olemassakaa, ellet sinä sitä tee mitä en epäile.


    • Anonyymi

      Hyllyt voi tosiaan olla vaa'assa seiniin ja kattoon nähden.

    • Anonyymi

      Mark.1:1 "Jeesuksen Kristuksen, Jumalan Pojan, EVANKELIUMIN ALKU"

      Raamatun mukaan Johanneksen kaste syntien anteeksisaamiseksi oli EVANKELIUMIN ALKU.

      "Johannes Kastaja julisti autiomaassa, että ihmisten tuli kääntyä ja ottaa kaste, jotta synnit annettaisiin heille anteeksi. "

      "Ja koko Juudean maa ja kaikki jerusalemilaiset vaelsivat hänen tykönsä, ja hän kastoi heidät Jordanin virrassa, kun he tunnustivat syntinsä."

    • Anonyymi

      Jeesus lähetti 11 oikeata apostolia kastamaan kaikki ihmiset omikseen Jumalan valtakuntaan. Jeesus lupsi olla 11 oikean apostolin kanssa mukana kastamassa joka päivä maailman loppuun asti. (Matt.28:18-20)

      Kristittyjen Yksi Pyhä Kaste ja Herran Pyhä Ehtoollinen on niitä paikkoja, joissa Herra Jeesus on läsnäolevainen ihmisen syntiongelman vuoksi. Kasteessa ja Ehtoollisessa Herra Jeesus Kristus voidaan kohdata henkilökohtaisena vapahtajana.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      64
      3870
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      66
      3652
    3. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      109
      3495
    4. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      64
      2871
    5. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      73
      2706
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      56
      2241
    7. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      53
      1504
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      1155
    9. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      117
      1142
    10. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      127
      1138
    Aihe