Kansanäänestyksen paikka,?

Anonyymi-ap

Ñyt kansanäänestyksen paikka. Haluaako koko kansa,että Ukrainaan työnnetään loputtomasti avustuksia ja aseita? Suomessa leipäjonot pitenee ja kurjuus kasvaa.. Onko tämä vain Marinin agentaa?

16

95

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ne ,jotka kiihkossa kannattaa? Maksakoon sitten!

      • Anonyymi

        Maksa muikku vaikka koko sossurahasi Ukrainan olikarkkien taskuun.. Minä en halua. Biden sota,maksakoon!
        En ole Venäjän puolella tai vastaan!


      • Anonyymi

        Ompa pikupellellä jutut. Kuka häätää mitä? Venäläiset Kohta klounin riparipojut juosten kohti Kiovaa!


    • Anonyymi

      Miten pietarin trollukka saisi äänestää Suomessa? Onko siellä venäjällä äänestetty hyökkäyksestä Ukrainaan? Jos on niin koska ja mikä oli tulos? 110% vai?

      • Anonyymi

        Mitä älyttömiä natoapina kyselee? Näetkö aina päissäs päiväunia jostain Pietarista?


    • Anonyymi

      Vapaaehtoiseksi olikarkkien taskujen täyttö! Marini liksastaan...

    • Anonyymi

      Olisi syytä puhua summasta avoimesti? Ensi vuona elättinä 100tuhatta pakolaistakin?

    • Anonyymi

      Natoonki hivuttaudutaan kusettamalla!/

    • Anonyymi

      Kaikki suomalaiset eivät kannata Ukrainan tappovälineiden kustantamista.
      Humanitäärinen apu kohtuullisesti saa ehkä kannatusta.

      • Anonyymi

        Miksi ei perussyyhyn? Biden sota?


    • Anonyymi

      Haavisto taas lupeili Ukrainassa Suomen rakentavan Ukrainaa? Mites Suomen asunnottomat?

    • Anonyymi

      Suomessa ollaan höyliä muita avustaa,mutta ei omia kansalaisia!

    • Anonyymi

      Olen sotaa vastaan ja mun rahoilla rahoitetaan Ukrainan sotaa, joka on aiheuttanut suurta tuhoa ja aiheuttaa lisää jatkossa. Ketä tässä pitäisi äänestää? En usko, että yksikään puolue tulee tekemään täyskäännöstä; se ei näyttäisi hyvältä. Ei löydy ketään tervejärkistä Suomen politiikasta, jolla siihen olisi munat.

    • Anonyymi

      Pekka luvannut jälleen rakentaa ryssien tuhot,siinä meillä sellainen rahan meno,josta ei selvitaä.Meidänkö pitää vieläkin maksaa sotakorvauksia ryssille.Me ojennamme heti auttavan rahakirstun,kun jossain rytisee,meillä sitä rahaa loputtomiin.

    • Anonyymi

      Emme halua maksaa Ukrainan- USA:n- Naton sotia, meitä on paljon, sekä Suomessa että muissa maissa, jotka näin sanovat.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      139
      3720
    2. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      58
      3329
    3. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      2724
    4. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      115
      2294
    5. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      171
      1946
    6. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      31
      1416
    7. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      30
      1376
    8. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      54
      1182
    9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      16
      973
    10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      110
      953
    Aihe