"Ex-puheenjohtaja Kulmuni: Keskustan olisi pitänyt lähteä hallituksesta 2021 – ”Tehtiin päätöksiä, jotka eivät ole talouspoliittisesti kestäviä”.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009221599.html
Potkaisiko Kulmuni jakkaran Saarikon ahterin alta? Pientä revanssin makua ilmassa Kulmunilla? Häviö edellisessä puheenjohtajakisassa Saarikolle oli Kulmunille kova pala purtavaksi.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/katri-kulmuni-arvostelee-hallitusta-ilta-sanomissa-hallituksen-pitaa-ainakin-noudattaa-itse-sopimiaan-asioita/8010932#gs.j37i79
Onko Kulmuni lähtenyt jo haastamaan Saarikon puheenjohtajuutta Kepussa?
11
55
Vastaukset
- Anonyymi
Ei lähde haastamaan ainakaan vielä, mutta ehkä vuoden 2024 puoluekokoukseen. Todennäköisesti Saarikon haastajat ovat kuitenkin muita nimiä, kuten Kurvinen tai Honkonen.
- Anonyymi
Tuolla ehdokasvalikoimalla Kepu ei tule kannatuksensa suuntaa kääntämään. Puolue tarvitsee uudet kasvot puheenjohtajan tontille. Tällä palstalla on ehdotettu Eeva Kallia ja siinä saattaisi olla Kepulle asiallinen puheenjohtaja.
- Anonyymi
paavoa tarvittaisiin nyt nostamaan kepu ylös peruna kuopasta.
- Anonyymi
Kunpa Kekkonen eläisi.
- Anonyymi
Kulmunin puheissa on jotakin Paavon politiikan havinaa. No onhan hän toiminut Paavon avustajana jollen väärin muista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kulmunin puheissa on jotakin Paavon politiikan havinaa. No onhan hän toiminut Paavon avustajana jollen väärin muista.
Molempia kulmuneita on tarkkailtava saattaa olla epäilyttävää suomenttuneisuutta vielä jemmassa
- Anonyymi
Komppaan sinua.
- Anonyymi
Saarikko on painoarvoltaan Soinin ja Lipposen sarjassa.
- Anonyymi
Kohta kirii molemmat kiinni....
🥴😁
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567795Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675891Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615380Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515283Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084622Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1072323Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e31216Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol41165Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371026Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko43974