EU:n heikkous yllätti kaikki

Anonyymi-ap

Polvillaan Putinin edessä

10

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ranska etenkin Saksa syvä heikkous

    • Anonyymi

      The Deep

    • Anonyymi

      Ilman Unkarin kokemusta Putin olisi voinut ottaa molemmat leikiten
      Todellisuus nyt tämä

    • Anonyymi

      Saksa ja Ranska olisi osa Venäjää.

    • Anonyymi

      Parempi skenaario kuin köyhä Ukraina

    • Anonyymi

      EU on ostanut jäsenmaidensa määräysvallan . Toiminta tähtää samaan kun Hitlerin valloitukset MUTTA sievemmin keinoin . Asukkaat eivät kykene huomaamaan vähittäistä itsenäisyyden katoa .

    • Anonyymi

      Tunteet järjen edellä

    • Anonyymi

      Höpön löpön

    • Anonyymi

      Eu on ollut jos pitkään aika paljon heikompi kuin venäjä. Venäjä todennäkoisesti häviää sodan ukrainassa mutta voittaa taloudellisen sodan länsimaita vastaan koska kaikki öljyntuottajamaat ovat liittoutuneet kiinan ja venäjän kanssa USA:ta ja länsimaita vastaan. Kohta menee öljyhanat kiinni länsimailta.

      Katsokaapa esim youtubesta videoita että miten tavalliset venäläiset elävät niin saatatte yllättyä että se ei olekkaan mikään neuvostokolhoosi enää vaan elintaso on jo parempaa kuin länsimaissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      140
      7861
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      30
      3087
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      363
      2088
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      284
      1704
    5. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      146
      1519
    6. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      21
      1281
    7. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1219
    8. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      1132
    9. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      15
      1108
    10. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      19
      1076
    Aihe