Joidenkin ei vaan pitäis lisääntyä

Anonyymi-ap

Joillain vanhemmuus aivan hukassa. Lapset aivan rajattomia, vanhemmat ei tee mitään vaan taipuu kaikessa lapsen tahtoon ja lellii piloille ja antaa kaikessa periksi.

Vinkki: jos et pärjää 4-vuotiaalle lapselle, niin älä lisäänny ollenkaan. Se lapsi ei mee rikki siitä jos se joskus joutuu pettymään. Päinvastoin. Elämässä tulee välillä pettymyksiä, ja niitä on hyvä harjoitella kohtaamaan jo pienenä.

Lapsen ei pidä antaa pompottaa ja komennella, eikä terrorisoida muita huonolla käytöksellään. Aikuinen määrittää turvalliset ja järkevät rajat. Vastapainoksi annetaan positiivista palautetta kun aihetta. Aikuinen itse voi myös antaa hyvää esimerkkiä omalla käytöksellään. Nyt joku roti siihen lasten kasvatukseen!
Jos et osaa tai pärjää, pyydä apua!

Terveisin naapuri

7

245

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siellä huutelee vanhus, kun ei normaalia lasten päästämiä ääniä siedä..
      Katkeroitunut lapseton eläkeläinen?

    • Anonyymi

      Nimenomaan tällaisten ei pidä lisääntyä tai ihmisarvoa tunnustaa, ketkä eivät osaa pitää saastaisia näppejään erossa toisten lapsista. 9mm.

    • Anonyymi

      Huolestuttaa, kun jotkut kunnat tarjoaa "lapsirahaa".
      Niiltä päättäjiltä on vissin näkemättä elokuva "Idiocracy"
      Googleen "opening scene Idiocracy" niin asia selkenee

      • Anonyymi

        Niin, ja se lapsiraha tulee veronmaksajilta.


    • Anonyymi

      Nämä vanhemmat ovat itse sitä minä-minä -sukupolvea, niin mitä voi lapsistakaan odottaa. Huomaa kommenteistakin.

      • Anonyymi

        Tein lastensuojeluilmoituksen naapurin ylilihavista lapsista. Vanhemmilta, jotka myös ylilihavia, lainvastaista käytöstä sallia lasten lihoa. Se on faktisesti ottaen lapsen pahoinpitelyä. Toivottavasti pidetään tiukka puhuttelu vanhemmille, ja jos asia ei korjaanu, huostaanotto.


    • Anonyymi

      Eikö riitä kantti mennä ihan suoraan sanomaan, vai pelkäätkö että tulee turpaan? Jos pelkäät että tulee turpaan, niin kyllä, se on se mitä besser wisser yleensä saa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      105
      3322
    2. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      147
      2003
    3. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      35
      2002
    4. Sun ja kaivattusi

      ikäero? Kumpi vanhempi, m vai n?
      Ikävä
      104
      1951
    5. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      121
      1763
    6. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      16
      1679
    7. Katsotko mieluiten

      Kaivatussasi mitä?
      Ikävä
      85
      1607
    8. Anne Kukkohovi ei myykkään pikkuhousujaan

      Kyseessä oli vain markkinointitempaus. Anne höynäytti hienosti kaikkia ja Onlyfans-tilinsä tilaajamäärä lähti jyrkkään n
      Maailman menoa
      287
      1443
    9. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      123
      1361
    10. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      24
      1220
    Aihe