Pukinmäen koulussa joukko maahanmuuttaja taustaisia teinejä terrorisoi muita oppilaita ja opettajat sulkevat silmänsä. Tätäkö tää suvaitsevaisuus on, että ulkomaalaistaustaiset käyttävät väkivaltaa valtaväestöä kohtaan ja opettajat vaientavat asian selittelemällä, etteivät he ole moista huomanneet. Avatkaa silmänne ja tehkää jotain, älkääkä olko tuollaisia munattomia lampaita. Täytyykö kiusattujen vanhempien otta oikeus omiin käsiin.
Nimim. Monikulttuurisuus EI KUULU SUOMEEN, PERKELE !!!!!
Kun opettajakunta vain seisoo tymput suorana
Anonyymi-ap
2
227
Vastaukset
- Anonyymi
1970-luvulla kantasuomalaiset terrrorisoivat toisiaan eikä silloin puututtu koulukiusaamiseenkaan yhtä tehokkaasti kuin nykyään. Valvovat opettajat hymyilivät ohikulkiessaan, kun koulukiusaajat olivat mestariroolissaan.
- Anonyymi
70-luvulla sai vetää ”terroristeja” turpaan ja sen jälkeen kiusaaminen loppui. Miksei nykyään saa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1155323Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744371679- 2001193
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1111153Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk201139Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861040Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47941- 64941
- 64896
Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64846