Tarvitsen apua

Lainaisiko joku 60 euroa?Tilanne on se että lääkkeet loppuu ja saan rahaa 7.12 nälän kanssa kyllä pärjää mutta lääkkeet olisivat tarpeellisia eikä niitä saisi lopettaa.Ja toedoksi,en saa mitään kelasta ja diakoniasta.
6122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Minä lainaan. Mikä on nimesi ja tilinumerosi?

Äänestä
  • Jos olet tosissasi niin ilmoitan yhteystiedot

    Äänestä

  • 😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

    💋 ­N­y­­­m­­­f­o­­m­a­­­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17648418c

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

En tiedä, onko tämä provo, mutta vastaan että ota yhteys sosiaalipäivystykseen.

Äänestä

Jos aloitus on tosi niin kertoo se todella paljon aloittajan älykkyydestä.
Jos tarvitsee lääkkeitä niin ensimmäisenä se raha syrjään, toiseksi asuntoon tarvittava raha syrjään.
Eli asiat tärkeysjärjestykseen.
Nykyään on vain se trendi että ensin ostetaan kalliit elektroniikat (kännykkä, tv, pelikoneet, tietokeoneet tabletit yms.), sitten pitää tietenkin olla asunto hyvällä paikalla ja tottakai elintavat tulee olla sellaiset että muut ovat kateellisia (jatkuvasti uusia vaatteita, ulkona syömistä jne.).
Sitten ihmetellään kun rahat ei riitä.

Oikeasti pitää ensin katsoa paljonko on rahaa käytettävissä ja sen jälkeen katsoa miten pystyy elämään.

Äänestä

Kysy pelastusarmejalta. 7.12 on kansaneläkesi päivä.Takuu eläkkeen sait viikolla 47. eli huomenna alkaa viikko 28.Mihin käytät rahasi? Tulosi ylitää siis normi toimetulo tuen.Koska et saa maksusitomus apteekin sosialiviraston kautta. Se harkinan varainen SV_ läkeiden maksusitoomus apteekin aina pyydetään Sosiaali virastolta ei kelalta.Täysin tiesit etukäteen koska läket lopuu ja koska saat rahaa.Puhut nälästä.Suomessa nälkän ei kuolla. Mikä esti menen jontaa 1500 ihmisen kanssa pakasen lumisateesen hävikki ruokaa? Onhan se kenkua kylmässä värjötellä,enenin valitetan nälkää.Kun tehtäisiin asialle itse jotain!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Lainaisiko joku 60 euroa?Tilanne on se että lääkkeet loppuu ja saan rahaa 7.12 nälän kanssa kyllä pärjää mutta lääkkeet olisivat tarpeellisia eikä niitä saisi lopettaa.Ja toedoksi,en saa mitään kelasta ja diakoniasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu