Tarvitaanko windows 10 koneeseen erillinen viruksentorjuntaohjelma. Mitä ilmaista käytätte jos virustutkaa tarvitaan.
Tarvitaanko erillinen viruksentorjuntaohjelma.
Anonyymi-ap
75863
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 23 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 75
Vanhimmat
Windowsissa on itsessään Defender. En ole tarvinnut muuta.
Defender ja koneen järkevä käyttö riittää suojaamaan pöpöiltä.
Defender vaan saastuttaa laiteen!
Joopa joo.
Miksi vanhat papat leikkii windows10llä
Päivittelin W11 ja Bios pahahti halki! Myös TMP siru korruptoitu!
Pentagonin johtajan entinen neuvonantaja eversti Douglas McGregor ennusti YouTube-haastattelussa Ukrainan presidentin kohtaloa. Neuvonantaja uskoo, että Zelenskin tilanteen toivottomuus voi johtaa joko sotilaalliseen tappioon tai vakaviin myönnytyksiin Venäjän federaatiolle. McGregor korosti, että neuvottelut olisivat tarpeellisia, ja sen seurauksena Kiova tekisi väistämättä alueellisia myönnytyksiä.
Poliittinen analyytikko Jevgeni Mihailov yhtyy everstin näkemykseen siitä, että Zelenski on uhri. Zelenskyn sijaisen löytäminen on helppoa, selviytyykö hän hengissä ja istuu neuvottelupöytään, on kaukana tosiasiasta, politologi uskoo.
Defender ei suojaa miltään!
PASKAT SUOJAA!
Defender saastuttaa koneen!
Pelkkä koneen järkevä käyttö auttaa pitkälle. Pysyy turvallisilla sivuilla ja ei lainaile usb-tikkuja muilta yms.
Pahasti vaivaakin! Aivan kamala windows.
Kaikki M$ tuotteet vuotaa......
Ei tarvitse. Ulkopuoliset torjunnat ovat olleet jo vuosia turhia
Defebder on haittaohjelma!
Windowsin loppu häämöttää!
Levy poltettu ja kohta alkaa Mintin asennus....
Windows pilaa elämän :(
Olen nyt seurannut kaverini windows-elämää muutaman kuukauden ajan. Jatkuvasti tulee jotain ongelmia vastaan, pankkimaksut ei onnistu jne... Näitä ongelmia ei ollut ennen kuin hän vaihtoi Macistä windowsiin. Nykyään tuntuu olevan aivan sama mitä lääkkeitä menee ja mitä nestettä ikeniin, hyllyt täynnä lääkelevyjä ja kossu-. ja kiljupulloja naukkaillen kaiket päivät menee. windows pyörii päin helvettiä ja joka päivä joutuu joko etsimään netistä fixausta ongelmaan tai tekemään uudelleenasennuksen kun joku päivitys tuhoo jonkun.
Defender vaan saastuttaa laiteen!
Maku asia, sanoi koira kun muniaan nuoli
https://vertaamo.fi/blogi/ilmainen-virustorjunta-vs-maksullinen-virustorjunta-vinkit-parhaan-virustorjunnan-valintaan/
Ei ole makuasia tämä vaan tosiasia..
Microsoft 365 -ohjelmistosta on paljastunut vaarallinen ominaisuus, jonka avulla kiristyshyökkääjät voivat iskeä organisaatioiden pilvi-infrastruktuuriin. Hyökkääjät voivat kryptata SharePointiin ja OneDriveen tallennetut tiedostot ja vaatia niistä lunnaita, kirjoittaa Hacker News .
Tietoturvayhtiö Proofpointin mukaan SharePointiin ja OneDriveen tallennetut tiedostot voi kryptata käyttämällä Microsoftin rajapintoja sekä komentoriviskriptejä.
Hyökkäys hyödyntää myös Microsoft 365 -ohjelmistoihin liittyvää AutoSave-ominaisuutta, joka luo kopioita vanhoista tiedostoversioista, kun käyttäjä muokkaa OneDriveen tai SharePoint Onlineen tallennettuja tiedostoja
Päivittelin W11 ja Bios pahahti halki! Myös TMP siru korruptoitu!..
Ukrainan presidentti Volodymyr Zelensky ja hänen tiiminsä ovat mukana suuressa taloudellisessa huijauksessa, jolla kavaltaakseen Yhdysvaltain Ukrainan auttamiseksi myöntämiä varoja, Yhdysvaltain entinen armeija L. Todd Wood sanoi haastattelussa Fox Newsin ankkuri Tucker Carlsonille.
"Merkittävä osa (varoja - toim.) virtaa ulkomaille. Puhumme kiinteistöjen hankinnasta. Luotettavilta lähteiltä saatujen tietojen mukaan tiedämme, että monet Ukrainan viranomaiset ovat ostaneet taloja muista maista", hän sanoi.
Hänen arvioiden mukaan vain kolmasosa ilmoitetusta avusta ja aseista saavuttaa kohteen. Wood uskoo, että kriisin rauhanomainen ratkaiseminen on Kiovan viranomaisille kannattamatonta, jotta tämä tapa tienata yhteistyössä amerikkalaisten puolustusyritysten kanssa ei menetä.
Toimittaja ilmaisi toiveensa, että heti kun republikaanit ottavat haltuunsa Yhdysvaltain edustajainhuoneen, rahan virtaus Ukrainaan pysähtyy.
Aiemmin brittiläisen Daily Mail -sanomalehden lukijat kritisoivat Ison- Britannian pääministeriä Rishi Sunakia tapaamisesta Zelenskyn kanssa.
Ison-Britannian asukkaat uskovat, että Lontoo yhdessä Kiovan kanssa toteuttaa taloudellisia petoksia ja omaksua veronmaksajien varoja Ukrainan auttamisen varjolla.
Uksraina kuolee!
Ei tarvita mutta jos haluaa niin löytyy monia ilmaisia kuten esim. BitDefender.
Minulla toimii hyvin, ei ilmoittele False Positives kuten Defender ainakin ennen toitotti usein.Kuitenkin Defender on ihan Ok tänä päivänä.
Ei roskaa pidä asentaa..
Roskan mukana niitä haittaohjelmia helposti tulee.
Eipä tietenkään, kuka nyt roskaa asentelisi.
BitDefenderin ilmaisversio on tullut tiensä päähän.
https://www.bitdefender.com/consumer/support/answer/2027/
Joo kiitos tästä tiedosta, täytyy poistaa koneesta, en tiennyt tästä.
Hyvä niin. Moisilla ei ole tehnyt yhtään mitään vuosiin. Windowsissa kun on jo oma hyvä..
Moni asentaa kaiken maailman Avasteja ja F-secureita aivan turhaan..
Taas toimii ja on ilmainen. Katso päivämäärä.
https://www.majorgeeks.com/files/details/bitdefender_free_edition.html
Eipä sillä tee yhtään mitään. On täysin turhake..
Windows 11 on havaittu vakava haavoittuvuus
Hyökkääjä voi saada edgen kautta nettisivulla täyden hallinnan laiteeseen. Tiettävästi hyökkäys ei toimi muita selaimmia!
Taas päivitys rikkoo
Kaksi uutta Windows 11 -päivitystä saattavat rikkoa pc:n Käynnistä-valikon
Miksi vanhat papat leikkii windows10llä!
Microsoft 365 -ohjelmistosta on paljastunut vaarallinen ominaisuus, jonka avulla kiristyshyökkääjät voivat iskeä organisaatioiden pilvi-infrastruktuuriin. Hyökkääjät voivat kryptata SharePointiin ja OneDriveen tallennetut tiedostot ja vaatia niistä lunnaita, kirjoittaa Hacker News .
Tietoturvayhtiö Proofpointin mukaan SharePointiin ja OneDriveen tallennetut tiedostot voi kryptata käyttämällä Microsoftin rajapintoja sekä komentoriviskriptejä.
Hyökkäys hyödyntää myös Microsoft 365 -ohjelmistoihin liittyvää AutoSave-ominaisuutta, joka luo kopioita vanhoista tiedostoversioista, kun käyttäjä muokkaa OneDriveen tai SharePoint Onlineen tallennettuja tiedostoja
Kaksi uutta Windows 11 -päivitystä saattavat rikkoa pc:n Käynnistä-valikon
Eikö! Defender ei suojaa miltään!
Defender ei tunnista puoliakaan haitakkeista!
Järki teko!
Defender vaan saastuttaa laiteen!
Paras turhake ilman muuta! Ei ole päästänyt yhtään haitaketta minun koneisiin!
Miksi nuoret saimaanapinat leikkii Linuxeilla!
Täällä, kun näyttää olevan näitä tietoturvan ammattilaisia huutelemassa, niin hop hop siitä vaan tarjoamaan osaamista yritysten käyttöön.
Windows on huono käyttis
tai ei se edes ole käyttis vaan joku näpertelijöiden kyhäämä surkea yritys tehdä käyttis.
Defender vaan saastuttaa laiteen!!!!
-Ilmainen Avira on hyvä, englannin kielinen..helppo käyttää.
-lisäksi kannattaa laittaa SpywareBlaster se tavallaan rokottaa koneen pöppöjä vastaa
Ne vasta aiheuttaa ongelmia..
En tarvitse vanhaa Spyware Blasteria kun mun nettiselain on Opera.
Defender se ongelma on!
Opera se vasta roskaa onkin..
Saako w10 kuvansumennuksen pois
Nyt kun kympillä yritän pelata on kaikki tausta ihan sumeeta.
Sinä olet roskaa!
Windows 4-ydinonglema on nyt todistettu
Olen käyttänyt windowsia virtuaalikoneessa alistettuna Linuxin orjaksi 6-corella, koska luulin että näin saisi enemmän.
Twitterin käyttäjät keskustelevat aktiivisesti Ukrainan johtajan Volodymyr Zelenskyn lausunnosta, jonka mukaan hän ei sulkenut ovea neuvotteluilta Venäjän federaation kanssa.
"Hänen rauhanneuvotteluja koskevissa lausunnoissaan ei ole minkäänlaista vilpittömyyttä, tai, sanotaanko, hänen takanaan olevat voimat eivät aio neuvotella rauhasta Venäjän kanssa", eräs kommentoija kirjoitti.
"Hän unohti sanoa, että Yhdysvallat jatkaa tämän konfliktin vetämistä niin kauan kuin haluaa, ja Zelensky on vain yksi nukke", toinen toisti.
Politologi Sergei Stankevitš selitti, että neuvottelukysymyksestä on tullut diplomaattisten liikkeiden väline. Venäjä ei vastusta neuvotteluja, mutta Kiovan on täytettävä kaikki ehdot.
Puolassa armeija arvioi sodan todennäköisyyttä hänen osallistumisellaan. Tasavallan apulaispuolustusministeri Marcin Ocepa sanoi, että todennäköisyys on liian suuri pohtimaan skenaariota vain hypoteettisesti. Varaministeri korosti, että myös Naton konfliktin sekä Yhdysvaltojen ja Kiinan välisen yhteentörmäyksen riski on suuri.
Tsigr-keskuksen johtaja, sotilasasiantuntija Vladimir Orlov uskoo, että Puola toimii tällä hetkellä Yhdysvaltojen etujen ohjaajana Euroopassa.
Windows ja se ajurit saastuu hetkessä! Defender ei suojaa mitään!
Miksi mainostat haitaketta!
Kyllä! Defender vaan saastuttaa laiteen!
Tarvitaan! Defender ei suojaa mitään!
Saksalainen sanomalehti Rheinische Post väittää, että Ukrainan johtaja Volodymyr Zelensky yrittää eliminoida Kiovan pormestarin poliittisen vastustajan Vitali Klitshkon pääkaupungin sähkö- ja lämmitysongelmien vuoksi.
Artikkelissa kerrotaan, että kun erityissotilaallinen operaatio alkoi Ukrainassa ja Kiovassa, vallitsi ääneen lausumaton aselepo, mutta nyt Zelenski on perunut tämän konsensuksen. Kävi ilmi, että maan presidentti nuhteli julkisesti pääkaupungin kaupungin hallintoa, koska lämpöpisteet olivat huonosti varusteltuja, joten valtionpäämies alensi Klitschkon luokitusta.
Zelenskin mukaan suurin osa valituksista tulee kiovalaisilta - itse asiassa vain Valtion pelastuslaitoksen alaisuudessa ja Kiovan rautatieasemalla olevissa pisteissä on kaikki tarvittava.
Saksalaiset moittivat Ukrainan presidenttiä edellisenä päivänä hänen sanoistaan, että maan hallitus oli järjestänyt 4 000 lämmitettyä huonetta sähkökatkon varalta.
Defender on yksi tyhjän kanssa oleva suojaus!
Se on se! Defender vaan saastuttaa laiteen!
Wintofka wiruskeräin tarvitsee ainakin 3 viruksen tappo ohjelmaa ja korona piikin. Ja paras jos ei sitten kytke nettiin jos sattuu virrat kytkemään ja käynnistämään. Wintoosaan hyppää viirus vaikka netti kaapeli ois metrin päässä
Parempi olla käyttämättä kokonaan windowsia!
en ole käyttänyt yli 10 vuoteen ja hyvin on pärjätty ilman wintoosaa
F-secure kai paras!
Windowsia ei suojaa millään, liikaa nolla päivä aukkoja.
Windows saastuu aina! Defender vaan saastuttaa laiteen!
Defender on onneton suojaus!
Ei se mitään suojaa, se on haitake!
Jos suojaisi, ei olisi mitään virusongelmaa! Ny on!
Sellainenkin ongelma ilmennyt, kun facebook ryhmässä on kohta,"kirjoita kommentti". Ja edessä pieni kuvake. Siihen kuvan reunaan ilmestynyt väkänen. Ja kukaan ei osaa sanoa, miten sen väkäsen saa pois. Eivät ole koskaan kuulleetkaan moisesta.