Eturauhasen hieronta.

Anonyymi-ap

Kuinka monesti esim viikossa pitää eturauhasta hieroa että siitä olisi hyötyä, itselläni hyvänlaatuista eturauhasen liikakasvua. Lääkärini sanoi että hieronnasta olisi hyötyä lääkkeiden lisäksi paljonkin .

1

1276

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00003

      Minulla myös sama ongelma. Olen syönyt lääkkeitä hyvänlaatuisen liikakasvun hoitoon jo yli kymmenen vuotta. Nyt olen huomannut kuluneen talven aikana, että mukaan on tullut myös tiputtelua, joten päätin hankkiutua tutkimuksiin. Peräaukon kautta on tutkittu ja nyt myös tehtiin ultraäänitutkimus. Piti olla kolme tuntia virtsaamatta ennen tutkimusta ja tutkittiin ultralla virtsarakko ja eturauhanen ennen ja jälkeen virtsauksen ja niinhän siinä kävi, että jäännösvirtsaa jäi. Saa varmaan nyt viikkoja odottaa ennen kuin lähettävä lääkäri kommentoi tutkimuksen tuloksista. Ultrassa sanoi tutkija, että tähän vaivaan on hoitona kaksi vaihtoehtoa. Joko lääkehoito tai höyläys. Tuo lääkehoito ei mitenkään vakuuta. Olenhan syönyt jo yli 12 vuotta tamsulosiinihydrokloridia ja ei ole paljoo auttanut. Olin jo muutamia päiviä miettinyt tuohon vaivaan eturauhashierontaa ja kävinkin tutkimuspäivänä tutkimuksen jälkeen erotiikkaliikkessä hakemassa eturauhasvibraattorin ja kolme anustappia. Nyt olen kolmena päivänä näitä kokeillut ja huomannut, että virtsaamistarve ei enää ole niin tiheä. Siemensyöksyä ei ole tullut, mutta koko kehossa tuntuvia aaltoilevia hyvän olon tuntemuksia on ollut. Aion jatkaa tällaista itsehoitoa. Jotenkin tulee sellainen eufoorinen olotila. Varmaan tuo eturauhanen vapauttaa elimistöön jotain hormoonia. Ikää minulla on 62 vuotta ja en ole koskaan aiemmin kokeillut tällaista.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      64
      1770
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1189
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      138
      973
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      16
      849
    5. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      632
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      41
      628
    7. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      81
      626
    8. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      92
      585
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      45
      518
    10. Mies Naiselle pyydän...

      älä satuta minua.
      Ikävä
      47
      505
    Aihe