Mutta luin sen.
Erittäin ihana kirjoitus, kiitos 🥺. En omi. Olen tuntenut kauan sitten samalla tavalla. Se on pitkä tarina jota en kirjoita tähän. Mitä olen vuosien varrella oppinut itsestäni: kun on kohdannut puuttuvan puoliskon, kukaan toinen ei oikein enää tunnu miltään. Tai korvikkeelta. En voi olla kenenkään elämän puuttuva pala, että antaisin osan itsestäni, saisin osan ja jatkaisin loputonta etsimistä. Minun täytyy saada olla se kaikki.
Erittäin ihana kirjoitus, kiitos 🥺. En omi. Olen tuntenut kauan sitten samalla tavalla. Se on pitkä tarina jota en kirjoita tähän. Mitä olen vuosien varrella oppinut itsestäni: kun on kohdannut puuttuvan puoliskon, kukaan toinen ei oikein enää tunnu miltään. Tai korvikkeelta. En voi olla kenenkään elämän puuttuva pala, että antaisin osan itsestäni, saisin osan ja jatkaisin loputonta etsimistä. Minun täytyy saada olla se kaikki.
Vastaukset 39
Vanhimmat
❤❤❤
Missä on päätä seinään hymiö?
Hannatuomolta Tuomohannalle pus
Samoin, ei mulle. Hyperventilaatiota aiheuttava kirjoitus. Tunnen hänet sielussani, kokonaan en vaadi, tyydyn ja voin hyvin murusistakin. Tai ei voi sanoa että voi hyvin, mutta selviän jotenkin päivään seuraavaan. En voi vaatia kokonaan. On muitakin ihmisiä jotka häntä tarvitsee.
Jos olemme toisilleme joskus se mitä maailmankaikkeus tarkoittaa, puristan joskus tuon pienen metallisen esineen suureen käteesi, katson silmiin ja sanon pidä se aina tallessa. Se odottaa tuossa, näen sen.
🔥🔥🔥❤️ ihan sanattomaksi vetää.. oli niin kauniisti kirjoitettu.
Kiitos, tämä jälkiaalto vain tuohon miehen kirjoitukseen, ajatuksia naisen .
Tämäkö?
Hei kaunis, maailmani pysähtyi, vaikka en ollut valmis pysähtymään. Yhtäkkiä, arvaamatta, olit siinä edessäni valmiina riisumaan kaiken. Ja voi armas luoja sentään kuinka kaunis nainen olitkaan sielultasi. Sinä olit jotain, mitä ei pitänyt olla olemassa. Joka ikinen solu ja solun väli kehossani tietää, että mikään asia ei ikinä ole sinua kauniimpaa. Tunsimme selittämätöntä sielujen yhteenkuuluvuutta. Olet erityinen juuri sellaisena kuin olet. Mitään poistamatta, mitään lisäämättä.
Jo keskustelu kanssasi tuntui taivaalliselta. Suuteleminen tuntuisi jo rakastelulta. Jätimme hyvästit tietämättä täysin kuinka se tehdään. Kaikki on hyvin, vaikka sydämeni huutaakin sinua joka sekunti. Miten voisinkaan unohtaa sinut, kun tuntuu, että olet toinen puolikkaani. Todellisuus ilman sinua on harmaata, mikään ei enää tunnu miltään sinun jälkeesi. Olen kuin koira, joka makaa naulan päällä eikä liiku, koska ei satu vielä tarpeeksi.
Haluan uskoa, että kohtaamisemme tarkoituksena on valmistaa meitä uuteen. Sinä olet se ihana muutos, jota kaipaan ja sinä olet minun suuri muutosvoima. Jos kaksi ihmistä on aidosti tarkoitettu toisilleen, se tapahtuu ennemmin tai myöhemmin. Mahdoton on vain asia, jota ei ole vielä tehty. Kaikkeen löytyy ratkaisu. Aina.
Hei kaunis, en unohda sinua koskaan, olet erityinen ❤
Jos tähän kerta voi kommentoida vain tässä niin haluaisin kysyä kirjoittajalta kenelle naiselle? Se varmasti kaikkia kiinnostaa. En ole aloittaja vaan sivusta naiselta. Kaunis on kirjoitus. <3
Kyllä sinä Matti vielä huoriin pääset uudestaan, elä huoli.
🔥🔥🔥❤️
Vaalea hiuksiselle naiselle tietenkin ❤
Heitä ei onneksi Suomesta löydy.
Kiitos...Toivon että saat hänet..
🤣🤣🤣
Sen verran paljon että ehkä kyseinen nainen tarvitsisi vähän muitakin tunnisteita tunnistaakseen itsensä
Kyllä toinen toisensa tunnistaa. Se onkin sitten toinen juttu kuka näitä lukee.
Kopsasin aloituksen että halukkaat voi kommentoida. Taisi kyllä olla ikävä osastolla . Mutta olkaapa hyvät!
Ei tuohon kommentointi ole nyt enää sama asia.
Kopioin koko jutun uuteen aloitukseen. Ei sitäkään voi kommentoida.
Jos ois joku naisten haukkumisviesti ei varmasti olisi ongelmia
Ei voi kommentoida mitään. Sinäkö tuon kirjoitit?
En ole minä. Halusin vain tuoda kauniin kirjoituksen esille.
Tosin eihän täällä saa olla mitään kaunista, mode poistelee. Vain rumia sanoja ja haukkumista sallitaan
Vastasin siihen lopulta, mutta viesti katosi.
Vastasin, etten voi vastata, kun en halua palstalla kaikkien edessä hajoilla.
Kun näin, niin pysähdyin siihen kuin seinään ja kopsasin sen kuiten itselleni talteen, että voin siihen palata huonoina hetkinä ♥️ eli Itselleni toivon tähän lisää voimia, lukea sitä rivi riviltä, tuntematta hajoilevansa samalla.
Siihen alkuperäiseen viestiin: tuossa on kaikuja siitä, mitä olen erään miehenJ kanssa kirjoitellut. Voimallinen, jopa vähän pelottava teksti. Tiedän että hän pystyy noin kirjoittamaan. Olisi keskystelun paikka, toisaalla, jos tällainen olisi häneltä T.T
Ihana kirjoitus jollekin
Jotain positiivista siinäkin että koko ikänsä muistutettu et ole mitenkään erityinen ainakaan hyvällä tavalla. Niin tietää varmasti ettei tuollaiset itselle ole.
Kyllä meissä kaikissa jotain hyvääkin on.
Eli sinun mielestäsi jos en ole kenenkään silmissä mitenkään erityinen niin minussa ei voisi olla mitään hyvääkin. Nehän ovat ihan eri asioita. Voihan sitä olla mukava ihminen joka nyt ei vaan jää kenenkään mieleen millään tavalla.
Oli kyllä järisyttävän hyvä teksti. Toivotaan että kirjoittaja löytää joskus kirjoituksen kohteensa vierestään :) jäin vaan miettimään onko heillä suuria ratkaisuja ja esteitä tehtävänä ennen sitä.
Huimaavan ihana julistus.
T mies tulee kesäksi meille vois ottaa vaikka uusinta kierroksen kirjoituspöytä sohva sektorilla
Kaunis kirjoitus kelle sitten kuuluukaan olen varma, että tietää olevansa toinen puolisko❤️
Minä olen kyllä löytänyt… ja tiedän kyllä..🧩
Kiitos 🐇 ja hyvää yötä.
🐇🐇 hyvää yötä🔥
Joku pupu yritti soittaa, mutta jänisti. Oikein hyvää ja rakkaudellista yötä.
Voi oot kyl niin ihana🔥🔥
Siis olla toisen koko elämä, eikö se olisi vähän liikaa vaadittu ettei olisi mitään muuta
Ja ikääkin viittä vaille 60 v.
Elämä on ihmeellistä.
Joskus valheellista.
Jaa kenellä?
Totta, ihmeellistä.