Venäläiset sotilaskarkurit

Anonyymi-ap

Julkisen sanan mukaan venäläisiä kutsuntoja pakoilevia on jäänyt laittomasti Suomeen. Lähinaapurustossa vierailee jatkuvasti samoja venäläisautoja. Pitäisikö näistä ilmoittaa Suomen viranomaisille vai kenties venäjän suurlähetystöön?
Nyt tietysti joku kommentoi, että eivätpä ole Ukrainassa tappamassa. Asia on kuitenkin niin, että tutkimusten mukaan suurin osa venäläisistä kannattaa venäjän terrorismia Ukrainassa kunhan siellä ei itse tai omien läheisten olla.

5

349

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos ovat tänne jääneet laittomasti, niin uskovat joutuvansa venäjällä rintamalle. Onko sitten paha antaa odottaa sodan loppumista Suomessa ?

      • Anonyymi

        Tai alkamista. Suomessa.


    • Anonyymi

      Sitten kun on Suomen vuoro olla hyökkäyksen kohteena Suomesta lähtee varmasti tuhansia sotakarkureita pakoon jos vastassa on sellainen sotamahti kuin Venäjä. Minä en ainakaan jää puolustamaan tätä umpivelkaista muka-hyvinvointivaltiota hetkeksikään.

      • Anonyymi

        Putinin sotajohto on ihan mätä. Putinistit ja Putin ajatteli että ottavat Ukrainaa parissa päivässä. Mutta yllättys, tämä on venyyny jo pariksi vuodeksi ja vallatus on hidastumassa. Koska kalustoa ei ole ja uuttateknologia vastaan on vaikea neuvostoromulla taistella.


    • Anonyymi

      Eiköhän noista ole osa vakoojia kun natoon menemme ja alkaa kova vakoilu mitä täällä puuhataan ja merkataan kohteita jne.... tuskin naapuri on meitä unohtanut , ei kannata tuudittautua hyvänolon tunteeseen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      185
      1384
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      123
      1188
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      49
      901
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      70
      880
    5. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      800
    6. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      50
      776
    7. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      56
      762
    8. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      101
      741
    9. Kuinka hyvin tunnet mut?

      Kerro musta mies jotain.
      Ikävä
      33
      702
    10. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      60
      699
    Aihe