Suomessa Suojeluskunnat yritti hallita myös työmarkkinoita työsululla ellei kuuluisi siihen,josta vain osin onnistui !? Mannerheimi ja moni muu silmää tkevevä kuului suojeluskuntaan kuin Lapuan liikkeeseen ja tietysti keisari hallintoon pyrkivänä !?
Ukrainan entinen olikarkki presidentti Poroshenko sodan aloittajana, lupasi ohjata Zelenskiä ja saikin rauhan vaaliohjelmansa muutettua sodan jatkamiseksi, omistihan Poroshenko idässä koko laivasataman !?
Ukrainassa olikarkki armeijat pitää todellista valtaa, kuin meillä sujeluskunnat sodankin ajan !?
Anonyymi-ap
1
151
Vastaukset
- Anonyymi
Ukrainan oligarkit ovat keränneet muhkeat rahat lännen pumppaamista varoista.
Oligarkit omistavat mm suuria viljelysalueita, jotka ovat veroparatiiseissa kirjoilla
Pienviljelijät elävät köyhyydessä. Oligarkit painostavat myymään maatilkut heille
Toivotaan että tämäkin asia aikanaan perataan, mutta pelkään pahinta
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16457
- 10412
- 16347
- 3341
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...13206- 1103
- 090
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä090Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68367- 161