Painajaiselle selitys

Anonyymi-ap

Muutin viime vuoden syksynä uudelle paikkakunnalle, ja aloin nähdä tosi usein unta, jossa mies, jonka kasvoja ei näytetty, ajoi mua takaa ja koetin juosta mutta en päässyt millään juoksemaan, jalat oli kuin puurossa olis rämpinyt. Sen jälkeen uni muuttui aina tosi sekavaksi, ja heräsin lopulta ihan yltä päältä hiessä, en osannut yhdistää tuota mihinkään.

Yks mun tuttu vinkkasi sitten että kysyisin selvännäkijä Naomilta unitulkinataa. Oli käynyt hällä selvänäkö -sessiossa, ja sen yhteydessä kysyny jostain omasta unestaan. Lykkäsin kuiteski asiaa, kun ne unet hetkeks loppu, ja mietin oliko ne liittynyt siihen mun muuttoon ja kaikkeen uuteen.

Kesällä ne alkoi taas, tosi usein, ja alko haitata jo nukkumista, koska en meinannu uskaltaa nukahtaa, ko pelkäsin että taas se uni tulee.

Nyt kuukaus sitten, sen ajan sitten otin. Naomi katsoi mulle mun asioita ja alkoi sitten kysellä tarkennuksia, mitä puhuin mun lapsuudesta. Sanoi mitä hälle nousi, tapahtumia niiltä ajoin kun olin jotain noin viiden vanha. Siihen liittyi muitakin asioita, joita olen nyt koittanut selvittää, ja mulle on noussut muutamia hämäriä muistikuvia.
Naomi sanoi, että mun mieli on sulkenut tapahtuneet pois, että joskus kun kokee jotain oikein pelottavia, mieli ei suostu muistamaaan, mutta että ne kaikki koetut on silti ihmisessä, ja pyrkii usein juuri unien kautta ulos.

Sain tosi suuren avun. Olis oikeestaan pitänyt mennä jo paljon aikaisemmin. Tajusin että mulla on sellainen blacout, aika, jolta on tosi vähän mitään muistikuvia. Onneks on alkanut hahmottua, että mistään tosi kauheesta ei ollut kysymys, pelkäsin jo sellastakin, että mulle oli tehty jotain.
Oltiin ilmeisesti vaan naapurin tytön kanssa salaa menty paikkaan, mistä oli kielletty, muistan hämärästi, miten juostiin sieltä karkuun, ja kaaduin maahan. Olen tosi herkkä, enkä uskaltanut silloin kertoa äidille. Siihen samaan aikaan liittyy paljon muutoksia mun elämässsä, että kai se kaikki on vaan jotenkin kietoutunu yhteen ja tullu vasta nyt jollekin käsittelyn tasolle.

1

266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen saanut häneltä selvänäkökatselmuksen lisäksi unitulkinnan ja myös auratulkinnan, koska epäilin miesystäväni olevan narsisti. Alkoi tuntua että energiat hupeni hänen seurassaan.

      Siskolleni tilasin viime jouluksi häneltä enkeliviestin. Ja nyt aion antaa sellaisen joululahjaksi myös äidilleni.

      Se enkeliviesti oli pakattu kauniiseen puiseen rasiaan, ja sisko kertoi että kun oli lukenut sen, oli purskahtanut itkuun, koska se viesti oli juuri siitä asiasta, mitä hän kävi läpi. Hän antoi minunkin lukea sen ja se oli ihan todella lohdullinen ja kaunis.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pike surkea

      Pike on surkea
      Ikävä
      16
      4662
    2. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      2
      1625
    3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      106
      1587
    4. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      228
      1096
    5. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1068
    6. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      126
      889
    7. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      2
      846
    8. Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?

      Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks
      Haapavesi
      29
      817
    9. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      10
      815
    10. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      47
      807
    Aihe