En olisi koskaan venäläisen firman, brandin kantaja.

Anonyymi-ap

Suomessa ei tarvise venäjäläisen Luk oilin firmaa ja teboi brandia.

Suomessa jos ihminen haluaa tehdä bisnestä omistaa yhtiön joka myy tuotteita ja palveuita joista haluaa tehdä voiton ja tarvitsee kiinteistön siihen rakennu ja tontti on helppo hankkia.

Jos haluaa myydä kaasua, polttoaineita, sähköä, voiteluaineita on helppo hankkia luvat, ostaa mittarit ja säiliöt sekä polttoaine muualta.= Ei mene euroakaan venäjälle tai venäjän raaka-öljystä tehtyy polttoaineeseen eikä luk oil ole takana = vähän kuluttajia ja vähenee jotka enää vie euroja.

Kaikki myytävät tuotteet voi hankkia

Voiteluöljyt on parempia muilla merkeillä ja jää parempi kate myyjälle vaikka hinta samanlainen. 10 isompaa merkkiä tulee heti vastaan ja voitte katsoa vaikka Tokmannin tai jonkun verkkokaupan, autotarvike/työkalufirman hyllyiltä merkkejä. Mitä on


Pizzoja ja ruokia kannattaa tehdä itse eikä maksaa turhaan välistä jollekin toiselle ketjulle proviisiota OMISTA TUOTTEISTA, esim jos myy kotipizzan tai jonkun firman nimen alta. Siinä ei ole järkeä.



Euroakaan ei mene täältä Teboilin asemille ja luk oil omistajille venäjälle enää niin kauan kuin henki pihisee.

0

143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

        Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
        Maailman menoa
        262
        4606
      2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

        se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
        Maailman menoa
        132
        3003
      3. Miten löydän sinut

        Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
        Ikävä
        43
        2776
      4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

        Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
        Heinola
        75
        1749
      5. Vaikea tilanne

        Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
        Ikävä
        106
        1604
      6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

        Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
        Maailman menoa
        28
        1493
      7. Milloin kaivatullasi

        .. on nimipäivä?
        Ikävä
        58
        1351
      8. Kehtaisitko näyttäytyä

        kaivattusi seurassa?
        Ikävä
        93
        1245
      9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

        Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
        Ikävä
        47
        1129
      10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

        Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
        Maailman menoa
        212
        1128
      Aihe