Sydäntalven mietelmät

Anonyymi-ap

hei toveri

hammasharjalla politrukin hymyn pesen, banaanilaatikon suojaksi kiinnitän, kohti sydäntalvea taavialla mennään, suolapussitkin sisälle ja takaloosteriin viritän.

5

69

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä synkäksi vetää mietteet. Tero.

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        ❤️ ­­­N­y­m­­­f­o­m­a­­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17654936E

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Hei, millä olette saaneet banaanilaatikon pysymään keulassa? Viime talvena kiinnitin pop-niiteillä konepeltiin, mutta jo loppiaisen seutuun perhanat irtosivat ja ette usko, miten lopputalvi paleltiin eukon kanssa kauppareissuilla.

      • Anonyymi

        Itse käytän roskiksesta löytämääni ikean petauspatjaa. Laatoon taaviin kiinni epoksiliimalla.


      • Anonyymi

        Asun uudehkossa taloyhtiössä ns. paremmalla alueella Sipoossa. Naapuriini muutti joku äkkirikastunut pohjoiskarjalainen, kesälläkin lapikkaita käyttävä juntti, jonka sysiruma Skeida Taavia rumentaa hirvittävällä Politrukin hymyksikin kutsutulla maskilla muuten esteettistä asuinympäristöäni.

        Pari päivää tuon lottovoittajan itäautoa kestettyäni menetin kuitenkin hermoni. Se samperin ivallinen hymy aiheutti niin paljon negatiivisia tunteita rumuutensa vuoksi, että yhtenä yönä hiippailin pihalle mukanani kaupasta hakemani Euroshopper-pahvilaatikko ja parisen kiloa kaksoiskomponenttiliimaa. Leikkasin ensin laatikosta koko etumaskin peittävän suorakaiteen muotoisen kappaleen. Sitten kohdistin Euroshopper-painatuksen tarkasti Skeidan keulan keskipisteeseen ja laitoin maskiin tussilla merkit oikeasta kohdasta. Seuraavaksi levitin runsaasti liimaa (kuivuessaan kirkasta) pahviläpyskän molemmille puolille, taustalle kiinnittämistä varten ja ulkopintaan suojaamaan pahvia kosteudelta.

        Aamulla tulin ulos ihailemaan työni jälkiä. Maisema oli palautunut lähes ennalleen, ainakaan sitä kuvottavaa irvistystä ei enää ollut häiritsemässä. Jostain syystä naapurini on antanut pahvin olla Skeidansa keulassa jo neljä kuukautta. Tuskin siis on edes huomannut vielä koko kepposta tai kenties Politrukin hymy oli vain hänestäkin sysiruma.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      169
      3175
    2. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      154
      1829
    3. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      146
      1784
    4. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      159
      1644
    5. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      77
      1574
    6. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      336
      1458
    7. Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä

      En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m
      Ikävä
      81
      1329
    8. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      20
      1258
    9. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      158
      1112
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      25
      1095
    Aihe