Only the good die young?

only evil seems

to live 4 ever...
Syy: Jumala haluaa, että kaikki pelastuisivat. Siksi
hän antoi elinaikaa esim. Stalinillekin, tai Saddamille. Husseinilla vielä mahdollisuus.
Kysytään usein miksi diktaattorit pääsee valtaan. Piäisi kysyä, miksi ne päästetään valtaan.?
Kysytään miksi ihminen sotii, miksi Jumala ei auta.
Jumala auttaa, mutta on ensin kysyttävä, miksi ihminen ei tee kuten Jeesus sanoo. Turha siinä sitten Jumalaa syyttää.

Ei taida yngwie malmsteenilla (vanha ynkkä) olla omaa palstaa, mutta Eclipse-levyllä kappale "Judas" on niitä biisei, minkä sanoissa lukee "i rather reign in hell, some said, than serve in heaven" Helvetti on rangaistuspaikka eikä eikä saatanan paratiisi. Se siellä kärisee alimmaisena.

Metallican "where's your crown, king nothing? tulee suosituksi taivas-sananparreksi, kun ilkutaan taivaasta saatanalle.

Nightwishin Bless the childin "hope is just illusion" vaihtuu Hope is NOT illusion. On menty ikääkuin kuvastimen läpi, uskolla harmaan kiven läpi. 4.6 Hope liehuu taas lipputangoissa sirpin ja vasaran sijasta.

Zeppelinin "stairway to heaven" ei soi enää kaduilla, eikä sille kumarreta Vapautta ei voi ostaa rahalla. samoin hihhuli joka likaa uskovien mainetta kaikella sillä että kaikki kaunimelodia tai nopia musa olisi saatanasta, istuu jälki-istunnossa tai tervassa sekä höyhenissä. katusoittajat saanee omia ikuisia hittejä lahjaksi taivaasta. Sitä paitsi zeppelinin "kashmirissa" on enemmän potkua.

Seagle

2

370

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sä selität

      häh??????????????????????

      • Sami S

        Sori, en ilmassu asiaa tarpeeks selkeästi. Mietin vain eräitä biisien sanoja noilta bändeiltä ,mitä luettelin.

        Entisiä lemppariyhtyeitäni.

        Niissä sanotuksissa on yhteistä semmonen kyynisyys, mikä saa helposti mielen masentuneeks. Tarttee alkaa tekeen toiveikkaampia lyriikoita. Monet laulut tietysti kertoo tosielämän kolhuista, mutta se kuuluu elämään.
        Sami S


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yksi kuoli kolarissa Outokummussa

      -toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei
      Outokumpu
      125
      6011
    2. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      156
      5603
    3. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      55
      4405
    4. Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista

      Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden
      Maailman menoa
      102
      3912
    5. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      15
      3879
    6. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      38
      3691
    7. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      67
      3444
    8. Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi

      Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja
      Maailman menoa
      22
      2850
    9. Anna palautetta kaivatullesi.

      Sana on vapaa!
      Ikävä
      228
      2807
    10. Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut

      Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan
      Maailman menoa
      1
      2403
    Aihe