to live 4 ever...
Syy: Jumala haluaa, että kaikki pelastuisivat. Siksi
hän antoi elinaikaa esim. Stalinillekin, tai Saddamille. Husseinilla vielä mahdollisuus.
Kysytään usein miksi diktaattorit pääsee valtaan. Piäisi kysyä, miksi ne päästetään valtaan.?
Kysytään miksi ihminen sotii, miksi Jumala ei auta.
Jumala auttaa, mutta on ensin kysyttävä, miksi ihminen ei tee kuten Jeesus sanoo. Turha siinä sitten Jumalaa syyttää.
Ei taida yngwie malmsteenilla (vanha ynkkä) olla omaa palstaa, mutta Eclipse-levyllä kappale "Judas" on niitä biisei, minkä sanoissa lukee "i rather reign in hell, some said, than serve in heaven" Helvetti on rangaistuspaikka eikä eikä saatanan paratiisi. Se siellä kärisee alimmaisena.
Metallican "where's your crown, king nothing? tulee suosituksi taivas-sananparreksi, kun ilkutaan taivaasta saatanalle.
Nightwishin Bless the childin "hope is just illusion" vaihtuu Hope is NOT illusion. On menty ikääkuin kuvastimen läpi, uskolla harmaan kiven läpi. 4.6 Hope liehuu taas lipputangoissa sirpin ja vasaran sijasta.
Zeppelinin "stairway to heaven" ei soi enää kaduilla, eikä sille kumarreta Vapautta ei voi ostaa rahalla. samoin hihhuli joka likaa uskovien mainetta kaikella sillä että kaikki kaunimelodia tai nopia musa olisi saatanasta, istuu jälki-istunnossa tai tervassa sekä höyhenissä. katusoittajat saanee omia ikuisia hittejä lahjaksi taivaasta. Sitä paitsi zeppelinin "kashmirissa" on enemmän potkua.
Seagle
Only the good die young?
only evil seems
2
360
Vastaukset
- sä selität
häh??????????????????????
- Sami S
Sori, en ilmassu asiaa tarpeeks selkeästi. Mietin vain eräitä biisien sanoja noilta bändeiltä ,mitä luettelin.
Entisiä lemppariyhtyeitäni.
Niissä sanotuksissa on yhteistä semmonen kyynisyys, mikä saa helposti mielen masentuneeks. Tarttee alkaa tekeen toiveikkaampia lyriikoita. Monet laulut tietysti kertoo tosielämän kolhuista, mutta se kuuluu elämään.
Sami S
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 713075
- 922855
- 512095
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201555- 151339
Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..51318Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131291Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein131263- 181230
Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin241222