Viialan yöelämä

Nykyään Viialassa ei viikonloppuisin mitään yöelämää ole. Keskustan pubi menee jo kymmeneltä kiinni, eikä sielläkään juuri väkeä ole. Ja se vähän kauempanakin oleva pubi taitaa olla aika hiljainen.

Mutta oliko Viialassa joskus muinoin vilkaskin yöelämä? Joku nyttemmin purettu Mottala oli siinä keskustassa aikoinaan ja Seurahuoneellakin oli kai tansseja yms.
161591
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Pahanen tuppukylä ollut aina. Kaikki juopotkin on kuolleet joita näkyi öisin nojailemassa kuppiloitten nurkilla. Nakkikioskikaan ei ole enään auki öisin kuten ennen oli grilli ainut kohtaamispaikka sen jälkeen kun kapakat sulkeutui. Surkeeksi on kylä mennyt

Äänestä
  • 😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

    🍑 ­­­N­­y­m­f­o­­m­a­­­a­­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17657282p

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Crossarissa on menoa ja tunneimaa

Äänestä

Johan on kysysymys, viialan yöelämä. Kännissä läpällä.

Äänestä
  • Surkee tuppukylä sen jälkeen kun menetti teollisuuspaikkakunnan statuksen ja liitettiin Akaaseen. Nykyään asukkaat käy muualla töissä ja yöt käy vaan nukkumassa "viialassa". Yleensä näille liitosalueille käy näin ja palvelut loppuu kun ei ole asiakkaita .

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Surkee tuppukylä sen jälkeen kun menetti teollisuuspaikkakunnan statuksen ja liitettiin Akaaseen. Nykyään asukkaat käy muualla töissä ja yöt käy vaan nukkumassa "viialassa". Yleensä näille liitosalueille käy näin ja palvelut loppuu kun ei ole asiakkaita .

    Teollisuuspaikkakunta😂
    Mitkä palvelut😂😂😂

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Teollisuuspaikkakunta😂
    Mitkä palvelut😂😂😂

    Et ole tainnut olla vielä silloin edes syntynyt kun Viiala oli teollisuuspaikkakunta. Eli turha naureskella jos et ota selvää millaisia suuria työllistäjiä oli Viialassa silloin vielä kun se oli itsenäinen oma kuntansa pöljä!.

    Äänestä

Nykyään😂😂😂😂

Äänestä

Yöelämä siirtyi TAmpereelle ja käy vain harvakseltaan Viialassa.

Äänestä
  • Vieläkö Viialan sika on hengissä?. Notkui melkein aina Mottalan kulmilla ja odotti jos joku tulisi kysymään osoitetta sinne mistä saisi ostaa pimeänpullon kossua.

    Äänestä

  • Mites Tampereen yöelämästä pääsee kotiin Viialaan kun paikallisjunat ei kulje öisin?

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Mites Tampereen yöelämästä pääsee kotiin Viialaan kun paikallisjunat ei kulje öisin?

    Taksilla. Mutta ota semmoinen taksi, jota ajaa suomalainen.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Taksilla. Mutta ota semmoinen taksi, jota ajaa suomalainen.

    Suostuuko taksit ajamaan noin pitkää matkaa?
    Mahtaa maksaa maltaita jos suostuu.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Vieläkö Viialan sika on hengissä?. Notkui melkein aina Mottalan kulmilla ja odotti jos joku tulisi kysymään osoitetta sinne mistä saisi ostaa pimeänpullon kossua.

    Minkä näköinen on/oli Viialan sika? Mistä alkaen on vaikuttanut Viialassa?

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Suostuuko taksit ajamaan noin pitkää matkaa?
    Mahtaa maksaa maltaita jos suostuu.

    Ei se ole kun muutama kymppi. Toijalaan pääsee 80 eurolla helposti.

    Äänestä

Vieläkö Crossari baari toimii vanhassa esson huoltiksessa. Tuli siellä käytyä vielä 5 vuotta sitten .

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nykyään Viialassa ei viikonloppuisin mitään yöelämää ole. Keskustan pubi menee jo kymmeneltä kiinni, eikä sielläkään juuri väkeä ole. Ja se vähän kauempanakin oleva pubi taitaa olla aika hiljainen.

Mutta oliko Viialassa joskus muinoin vilkaskin yöelämä? Joku nyttemmin purettu Mottala oli siinä keskustassa aikoinaan ja Seurahuoneellakin oli kai tansseja yms.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu