Taas on hallintojohtaja irtisanoutunut Nakkilasta. Kolmas hallintojohtaja Tuurbellan aikaan. Tuurbellan aikaan on näitä irtisanoutumisia tapahtunut jo liikaa.Onko jo Tuurbellan syytä lähteä pois nakkebystä?Pois, pois, pois... Ymmärrä jo.
Hallintojohtaja TAAS irtisanoutunut
13
1685
Vastaukset
- Anonyymi
höpö höpöö
- Anonyymi
Eikä oo hallintojohtajat ainoita irtisanoutuneita turbelan aikana.. Nyt pyörät pyörimään ja Turbela pois aisoista
- Anonyymi
Kenenkä aisasta kyse?
- Anonyymi
Nakkila ilmeisesti rauhaton ja ehkä turvatonkin paikka ei ihmiset sellaisessa pitkään viihdy.Iltaisin esim. ja öisin kuulee joka päiväisen turhan autorallin aiheuttaen melua ympäri keskustaa .
- Anonyymi
Siel on sen verra kusta lirahtanu tekovaihees , et asukkaat o sekasi, ku käkikellot. Vihaavat muualt muuttaneit, ku ovat itte nii herkkui serkkui keskenää. Kaasu pohjaa Nakkila kohral, ei kannat pysähtyy.
- Anonyymi
Sammaa mieltä kannatetaan.
- Anonyymi
Taitaa olla poihjoisesta satakunnasta tuttua.
- Anonyymi
Hyvinhän ovat hommansa hoitaneet..velaton kunta.
Uus kunnanhessu tuntuu olevan talousmieskin vielä,ymmärtää ettei sitä ole,vaikka ois kuinka rikkaan talon poika..suu säkkiä myöten..ensin kysytään onko tarvetta/onko varaa..hyvät neuvot ovat arvossaan soukkina aikoina ja eritoten nousukauden aikana.
Ilmaisen neuvonn vielä antaisin,koko loppukin kunnantalon suojatyöpaikoissa lusmuilevat pihalle ja työkkäriin hakemaan tuottavaa työtä.Pienen kunnan johtamiseen ei tarvita kuin kunnanjohtaja,yksi talousasioissa marinoitunut laskentapäällikkö ja yksi sisälukutaitoinen sihteerikkö puliveivaamaan lippussi ja lappussi silppurin ja arkiston välille.
Atticus Finch Konsoperän tarzan.- Anonyymi
Nakkilassa toimii kunnan palkkaa reiluusti nostava alihankkija, kynätunnit vuodessa noin 300-500h/v normi tuntien päälle repikää siitä,ei ne sihteerin paperit tätä korjaa..
Terv. Terttu Alaposki - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nakkilassa toimii kunnan palkkaa reiluusti nostava alihankkija, kynätunnit vuodessa noin 300-500h/v normi tuntien päälle repikää siitä,ei ne sihteerin paperit tätä korjaa..
Terv. Terttu Alaposkitertsa on ymmärtänyt joko väärin,tai ei ollenkaan?
Velaton kunta/kaikki mallillaan...mitä pitäis korjata? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
tertsa on ymmärtänyt joko väärin,tai ei ollenkaan?
Velaton kunta/kaikki mallillaan...mitä pitäis korjata?Ei sellaista nakkilassa tehdä kyllä tarkkaa on kirjanpito työtunneista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
tertsa on ymmärtänyt joko väärin,tai ei ollenkaan?
Velaton kunta/kaikki mallillaan...mitä pitäis korjata?Kirkonseudun koulua voisi hieman korjata/saneerata ,jos on tarvetta.Ei tarvitse purkaa eikä kallista uutta rakentaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei sellaista nakkilassa tehdä kyllä tarkkaa on kirjanpito työtunneista.
Yks kirjanpitelijä taidettiin tuomita tässä jokinaika sitten,työnantajakin tais saada pikku nuhtelut huonomuistisuudesta,kirjanpitäjä huonomuistisuuden kannustamisesta?
Näin muistelen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita
sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi2005743Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä
On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..1055621Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä
Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi1904623Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään
voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa514053Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään
mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät613940Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin
ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali313576En koskaan tule sinulle tätä kertomaan
Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.201454Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen
Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?1301370- 191045
Jotenkin tämä
tilanne taas eskaloitui ja saat mut roikkumaan täällä palstalla. Turhaan. Ei nämä tekstit sua koskaan tavoita. 😭33960