Sisäministeri Krista Mikkonen ja sisäpolitiikka

Anonyymi-ap

Sisäministeri Krista Mikkonen (vihr) puolustaa lähiöissä väkivaltaisesti käyttäytyviä ja törkeisiin rikoksiin syyllistyneitä nuorisojengejä. Näistä jengeistä on valtaosa ulkomaalaistaustaisia. Kokonaisuudessaan tähän toimintaan hän antoi arvion, että näitä nuorisorikollisia olisi noin 100 - 200. Eli Mikkonen ei edes tiedä, minkä suuruista joukkoa puolustaa! Hän ylen suorassa lähetyksessä oli juuri niin kyvytön suomalaisten turvallisuuden takaaviin ratkaisuihin. Ei mitään konkreettista, vain ympäripyöreätä höpinää. Tämä höpinä oli jatkumoa muissakin turvallisuudellemme tärkeissä asioissa, mitkä hän vain vaikenemalla sivuuttaa. Aivan käsittämätöntä on hänen kyvyttömyys ja päätöksiä pakoileva linjansa esimerkiksi venäläisiä droonin lennättäjiä kohtaan. Tai reagoimattomuus ja sinisilmäisyys venäläisten muilla tavoin tunkeutumiseen demokraattiseen yhteiskuntaamme. Norjalaiset ovat jo ottaneet näitä venäläisiä kiinni ja tuominneet näille strategisia kohteita kuvaaville venäläisille vankeustuomioita! Mikkosen johtamana ei Suomessa ole saatu edes yhtä strategisia kohteitamme droonein kuvaavaa venäläiskriminaalia kiinni! Sisäministeri Krista Mikkonen ei kykene hoitamaan vastuitaan suomalaisia kohtaan.
Krista Mikkonen on myös huolehtinut venäläisten opiskelijoiden koulutuksesta suomalaisten verovaroin!
Perunat ovat näköjään itänaapurilta lopussa, kun käyvät rajan läheisyydessä olevissa kaupungeissamme kauppareissuilla. Tämän ovat mahdollistaneet sisäministeri Krista Mikkonen ja ulkoministeri Pekka Haaviston (vihr.) radikaalein rajoituksin. Ei taida 5000 aivopestyä venäläistä rajanylittäjää vuorokaudessa riittää? Huh huh, tämä kaksikko on tosiaan vahingollinen ja turvallisuusriski Suomelle ja suomalaisille. On tosiaan alle arvostelun menevää pöyristyttävää tyrimistä. Onneksi vaalit ovat ovella ja pääsemme eroon näistä veronmaksajien varojen haaskaajista ja ihmisiä myrkyttävälle putinille suosiollisesta vasemmistohallituksesta vasemmistoliittoineen ja vihreineen.

12

228

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Krista Mikkonen, mistä tämä tähti on löydetty, ja miten ihmessä voi olla ministeri?

      • Anonyymi

        Vihreissä näitä piisaa!
        Tärkeintä on se että...
        Liikennemerkkien työmiehiltä pitää leikata munat


      • Anonyymi

        😋😍😋😍😋😍😋😍😋

        😋 ­N­­y­m­f­­o­­m­­a­­­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17657474G

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Suvakit ja nutturapää paijaajat aiheutti mamurosvo ongelman!

      • Anonyymi

        Oulun käräjäoikeudessa on ollut tänä vuonna lukuisia alaikäisiin kohdistuneita ryhmäraiskausjuttuja


    • Anonyymi

      Niipä.. niin.. Veteraani isäni puolusti viisi vuotta Suomea Tämän ikäluokan ansiosta minä ja ikäiseni olemme elänee rauhallisessa ja suhkot vapaassa maassa.Toivottavasti samme Naton turvaamaan meitäkin tuota idän mörköä vastaan. Sehän aina väliin yrittää ängetä tänne.
      Toivottavasti Suomen nuorempi väki tulee jäkiinsä, ja laittaa nämät matut ja matuttajat kuriin . Jolloin voimme, ja tulevat sukupolvet voitte elää edelleen rauhallisessa Suomessa.

      Kohta 80 vaari !!

    • Anonyymi

      Vihreät huolehtivat ennemmin valkoposkihanhista kuin vanhuksista

    • Anonyymi

      Mikkonen on umpipölvästi, niinkuin vihreät yleensäkkin.

    • Anonyymi

      ei koskaan vihreitä hallitukseen,,,,,,,,

    • Anonyymi

      en tiiä onko hullu,,mutta ei normaali,,,,,,

    • Anonyymi

      Tällaisia hissukoita kun nämä päättäjät ovat, niin eihän tässä mitään jengi väkivaltaa voida lopettaa eikä rangaistuksia koventaa. Voi helvetti minkälaista ainesta. Vaihtoon ja äkkiä tällaiset tädit, ja oikeat arvot tilalle.

    • Anonyymi

      Oliko syksyllä tvssä.Haihatteli nuorisojengien väkivallasta:"Eihän siinä muuta kuin jotkut lapset toisiltaan vie tavaroita......." Ei eduskuntaan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      196
      22592
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      99
      9879
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      54
      7748
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      102
      6529
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      193
      6247
    6. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      67
      5861
    7. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      61
      5350
    8. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      51
      5243
    9. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      124
      4890
    10. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      108
      4592
    Aihe