Maailman top 5 lempi pelaajat ja joukkueet nhl:ssä

Anonyymi-ap

Ketkä on teijän mielestä viisi lempipelaajaanne ?
Mun mielestä top kolme on näin
1 Steven stamkos
2 Victor Hedman
3 Sidney Crosby
4 Kris letang
5 Artturi Lehkonen

Top 3 joukkueet
1 Pittsburgh Penguins
2 Tampa Bay lighting
3 new Jersey Devils

Ja muuten oon kannatanu Tampa Bay lightingiä jo kauan ennen tuplamestaruuksia.
Aloitin kannattamaan Tampa bayta 2013 ja Pittsburghin 2020

6

575

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tossa mun Top 5 Pelaajat joita seuraan mielenkiinnolla.
      1 Connor McDavid
      2 Auston Matthews
      3 Roope Hintz
      4 Mika Zibanejad
      5 Nikita Kucherov

      Top 3 joukkueet
      1 Dallas Stars
      2 Colorado Avalanche
      3 Edmonton Oilers

    • Pelaajat: 1 Teemu the Duck. 2 Brayden Point. 3 Connor Mcdavid.

      Selänteen esityksiä kaiholla muistellen..

      Joukkueet: 1 Tampa. 2 Florida 3 Carolina

      Inhokki pelaajat: Ovechkin. Pastarnak.

      • Oveckin syystä että se on mulkku.

        Pastarnak hsuska gubbe mutta pilannu pitkävedon niiin monta kertaa.


    • Anonyymi

      Niklas lidström voitti kaiken.

    • Anonyymi

      Roope hinzt aivan paska pelaaja neljän maan turnauksessa, väisteli laitojen läheisyydessä, paniikissa syötti yhden vastustajan maalin, ihan näkymätön, kuinka tollanen on yleensä päässyt änäriin, suomessa moni parempi pelaaja..

    • Anonyymi

      en ossoo sanua nykypelaajista parhaimpia mutta oisko ainaki kärkiviisikossa Coloradon ykköspyssy? Varmasti. Connor macdavidia en panis mun top5:een kun ei ole tarpeeksi hyvä kokonaiskuvassa jos esim vertaa coloradon ykköspyssyyn.

      jos jokaisesta joukkueesta pitää nostaa esille niin torontossa se ei mun top1 nimi ole ainakaan Michael Nylanderin poika William joka on aika "spagetti-pelaaja" eli löysän flegmaattinen. Torontosta nostaisin heidän kakkospakkiparista yhden esille ja maalihain Austin matthews .Se kakkospakkiparissa pelaava on mun top1 mut en muista nyt sen nimmee.

      San jose sharksissa ja Philadelphia flyersissa ei ole oikein ketään eli niin huonosti pelanneet ettei kukaan ansaitse .

      dallasissa se lienee joku haalariketjun hyökkääjä tai Lindellin Esa. Miro heiskanen myös kova ja tietenki Hintz (paitsi silloin ei oo hyvä kun pelaa motivaatiorajoitteisena)

      tämän hetkern koko liigan top1 lempparipelaaja ja paras pelaaja Avsin ykköspistemies.

      oilersissa draisaitl ja Mcdavid takoo tauluun kovat luvut mut nostaisin heidän edelle maalivahdin.

      Sabresilla on rasmus Dahlin joka joukkueen ainoa taistelija joka panee ittensä likoon mut harmi vaan että omissa soi hieman liikaa vieläkin mut kehittynyt tällä kauvella.

      Ankkajoukkuees ei paljoo hurraamista. Jopa branko Budaj vantterarakenteinen pakki vois olla mun lempparipelaaja siellä ja samalla joukkueen paras. Hän ainoa jonka pelissä järkeä.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      522
      2490
    2. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      51
      2207
    3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      203
      2148
    4. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      219
      1450
    5. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      49
      1323
    6. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      97
      1308
    7. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      10
      1175
    8. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      62
      1111
    9. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      89
      1087
    10. Unohdettu parannuksen kaste

      Kuinka kauan kestää helluntailaisten kastekoulutus ja onko se tosiaan parannuksenkaste koulutusta ?
      Kaste
      693
      1035
    Aihe