En juhli itsenäisyyspäivää :(
Suomi ei ole ollut enää itsenäinen pitkän aikaan.
Itsenäisyys meni jo monta vuotta sitten, kun suomi meni mukaan eu:hun.
Suomi on tällä hetkellä syvällä suossa Usan ja Eun mielistelyn vuoksi.
Suomi ei ole ollut enää itsenäinen pitkän aikaan.
Itsenäisyys meni jo monta vuotta sitten, kun suomi meni mukaan eu:hun.
Suomi on tällä hetkellä syvällä suossa Usan ja Eun mielistelyn vuoksi.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Näinhän se on että suuret päätökset tehdään Brysselissä. Eurooppa menee siihen suuntaan että jossain vaiheessa Suomea voi sanoa euroopan osavaltioksi.
Euroopan pitää keksiä yhteisiä juhlapäiviä niinkuin Yhdysvalloissa.
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17658019R
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Jää huomioimatta harvojen juhlapäivä. Teen joulusiivouksia.
EU:ssa armeijat on organisoitu jokaisen maa-alueen omiksi puolustusjärjestelmiksi eli jokainen maa on jo valmiiksi miehitetty omalla armeijalla. Suomen itsenäisyyspäivää on vietetty jo vuosien ajan sotaveteraanien kanssa lähinnä. Suomessa on myös omaa kulttuuria ja kulttuuriväkeä käy myös Linnan juhlissa. Markka puuttuu, eivätkä raharikkaat ole mukana viettämässä Suomen itsenäisyyttä tietenkään, koska eurot ovat käytössä.
Kyllä Suomi on itsenäinen!
Suomi on osa läntistä maailmaa joten olemme yhteistyössä koko läntisen maailman ja soveltuvin osin myös muiden kanssa.
Suomi menetti itsenäisyytensä 1.1.1995, jolloin siitä tuli EU-Suomi.
Siitä lähtien 6.12. on ollut itsenäisyyden muistopäivä. Veteraanien ja lottien arvokas työ meni harakoille Ahon (Kesk.) allekirjoittaman Lissabonin sopimuksen takia marraskuussa 1994.
Ja juhlitaan tietysti
Muistopäivä vaan nykyään
Sillä ole mitään arvoa enää ollut pitkään aikaan lippukin joutunut roskiin
Itsenäisyyden muistopäivää voi juhlia vetämällä Suomen lippu puolisalkoon. Pianhan koko lippu kielletään sen kristillisen symboliikan vuoksi.
lippu pidetään lähinnä ihmisten toive ajatelun vuoksi ,
Pakko nostaa lippu , naapurin natsit muuten kivittää ikkunat rikki.
Ei tälläinen diktatuuri ole oikea itsenäisyyttä ja vapaata länsimaista elämäntapaa. Natotrollien hallitsema Suomi on pilalla , pelolla hallitseva Sanna Marin levittää vihapuheillaan pelkoa ja eriarvoisuutta maahan.
Maataloustuella loisii suuri ryhmä , veronmaksajien rahoilla.
Suomen itsenäisyys on vitsi.
Ei kutienkaan teidän tavoin häviä Ukrainalle.
Ole juhlimatta ,kuka siitä välittää.
Ei muuten moni edes juhli.
Linnan juhlat ovat jokavuotinen teatterinäytös. Mitä siellä juhlitaan, ihmisiä ja heidän saavutuksiaan ja kunniamerkkejään?
Itsenäisyyspäivän vietosta pitäisi luopua ja alkaa viettämään itsenäisyyden menettämisen päivää.