https://www.ksml.fi/uutissuomalainen/5573468
Venäjään kuuluvan Tshetshenian alueen presidentti Ramzan Kadyrovia julkisuudessa arvostellut bloggaaja Tumso Abdurahmanov on tapettu Ruotsissa.
Ruotsi on hieno maa
Venäjään kuuluvan Tshetshenian alueen presidentti Ramzan Kadyrovia julkisuudessa arvostellut bloggaaja Tumso Abdurahmanov on tapettu Ruotsissa.
Ruotsi on hieno maa
Vastaukset 18
Vanhimmat
siellä sunnit tappaa shiioja ja päin vastoin
lisää aseita heille niin luonnoillinen poistuma naapurissa?
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17658183G
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Aivan!
Ruoti on hieno maa…
eri maiden itsenäisyydestä kamppaillaan juu pohjolassa
älä puhuu paska Kadyrovista
Venäis sotilaita on ilmeisesti käsketty siirtymään UKRAINAN RIVEIHIN
OSAA NÄISTÄ JA SUOMEN MARINI joo
Kommentti: Sanna Marinista tehtiin jo ”venäläisen Suomen kuvernööriä” – näin Venäjän valtiontelevisio syö Suomea
ELIKKÄ VENÄJÄN PELIT ON IKUISTA HELVETIN RAKENTAMISTA EUROOPPAAN JA LÄHIALUEILLEEN.
Nato maa Ruotsi pääsee kohta terroristi jahtiin ja listimään Venäjän digtaattorit!?🤠🤠
Uutistoimisto CNN:n mukaan osa Venäjän sotilaista on liittynyt Ukrainan armeijaan taistelemaan venäläisjoukkoja vastaan. CNN haastatteli venäläissotilasta, joka taistelee parhaillaan Ukrainan riveissä Bah'mutin rintamalla.
– Sodan ensimmäisestä päivästä lähtien sydämeni, todellisen venäläismiehen ja kristityn sydän sanoi minulle, että minun on puolustettava Ukrainan kansaa, jutussa Caesariksi kutsuttu venäläissotilas kertoo.
VALTION TV-VENÄJÄLLÄ NAURATTAA VENÄLÄISIÄ SODAN KAUHUILLA
- näille kauhu on yhtä elämän juhlaa
Eilen ja tänään Aftonbladet ja Omni kirjoitti että Tumso Abdurahmanov on försvunnen, alltså häneen ei saada yhteytt-, hävinnyt siis. Kun varma tieto tulee niin kyllä lehtemme todennäköisesti tulee kertomaan asiasta.
Hyvää pohjolaan
Huumeet.islam.raiskaaminen jne
Trollilla on tänään neiteilypäiväkin.
Juomaa kuluu ja hahmot vaihtuu.
Eilen illalla radio-uutisissa kerrottiin että Tumso Abdurahmanov elää.
Googlasin ja löysin tällaista:
https://meduza.io/en/news/2022/12/09/chechen-opposition-politician-blogger-tumso-abdurakhmanov-is-alive
Vahtivuoron vaihto hetkeksi :)
oli sanottu, älä puhuu paska ihmisista
Eikös Allaahin joukot ole nyt Putlerin liittolaisia?
Kannattaa ottaa tosissaan!
Kohta loput?