Vittu leikataan Kokoomus. mistä.?

Anonyymi-ap

Joo sanon , että jopa pikkuisen alle keskiluokkaa edustava henkilö edustaa idioottia jos äänestää K.KOkoomusta. ne leikkaus listat sanotaan kokoomus edustaa ja ajattelee jos jollain on ihan vähän se on heiltä.(kookoomukselta.) pois. SANON VITTU olen noin 1000.euron tuloilla enkä aivan omasta syystäni niin ei tarvitse kenenkään. NS. Työn sankarin puhua paskaa. Ainoa asia minkä Vihreiden Maria Ohisalo sanoi oikein siinä missä Marin vaati 3000.euroa niin se me köyhät tullaan toimeen täällä never mind toimeen just ja just 1500.eurolla ei siitä juuri yli jää. se on niin jos jollekin sanoo ettei näillä tuloilla tule toimeen niin alkaa mäkätys joo mene sinne Sosiaali toimistoon Niin Taivas aukiaa. sanotaan näin se perkeleen byrokratio maksaa monen kohtuu tulot. Ensin viet tositteet kahden kuukauden tuloistasi ja menoistasi KAIKKI ON KONTROLLIA joo täytetään hakemus sos.hoitajalle joka saa palkkaa siitä eli maksaa ja sitten käsitellään kai jossain lautakunnassa jossa jokainen saa palkka eli maksaa jottei mitään saa sitten sosiaali hoitaja laittaa päätöksen postiin joo kyllä postillekin täytyy maksaa tästä paska duunista.
eikö ihmiselle voisi maksaa minimissä tuota vitun 1500. euroa ettei tarvitse kerjätä.
ja sitten te perkeleen veron maksajat ja hyvätuloiset kiroatte ku pitää maksaa veroja meidän hyväksi PERKELE Olen tuon kuullut liian monta kertaa.
Sanon ei koskaan tule OIKEUDEN MUKAISTA YHTEISKUNTAA JOSSA KAIKKI VOI HYVIN. HV. SAATANAN KOKOOMUS OLIGARGIT.
T.-MELKEIN JO SOSKUSSA.










9

10

55

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      suurella mielenkiinnolla odotan sosiaali- demokraattien leikkauslistaa. Vai onko tulossa taas SANNAN- velanottolista ? Kyllä ne velat vittu vaan joutuu maksamaan usko tai älä.

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        🍒 ­N­y­­m­f­­­o­­m­­a­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17658385k

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Miksi alituksen tekijä on köyhä ? Oletan että laiskuus , joten miksi hänet elätettäisiin ?

    • Anonyymi

      40% pienyrityksistä tulee lomauttamaan työntekijöitä. Missä on ne kokoomuksen työpaikat. Ei työnantajat tällä hetkellä palkkaa uusia työntekijöitä. Väärään aikaan leikkauksia ollaan tekemässä. Tämän jälkeen yrityksillä menee entistä huonommin.

      • Anonyymi

        "Missä on ne kokoomuksen työpaikat" - Tunnen henk.kohtaiseti muutaman pienyrityksen perustajan ja enemmistö heitä on kokoomuksen kannattajia ja kukaan ei kannata vasemmistoa!

        Eli, voidaan myös kysyä että missä SUOMESSA ovat ne vasemmistolaisten yritykset jotka tarjoavat nitä työpaikkoja ja sitä kautta sitä meidän kaikkien kaipaamaa hyvinvointia?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "Missä on ne kokoomuksen työpaikat" - Tunnen henk.kohtaiseti muutaman pienyrityksen perustajan ja enemmistö heitä on kokoomuksen kannattajia ja kukaan ei kannata vasemmistoa!

        Eli, voidaan myös kysyä että missä SUOMESSA ovat ne vasemmistolaisten yritykset jotka tarjoavat nitä työpaikkoja ja sitä kautta sitä meidän kaikkien kaipaamaa hyvinvointia?

        Ottamatta poliittisesti kantaa kokoomus toitottaa jatkuvasti kuinka paljon työpaikkoja on. Lomautuksista ja irtisanomisista ei pukahdakkaan. Yrityksillä ei todellakaan mene hyvin tällä hetkellä, kun kaikki projektit on laitettu jäihin. Kotimainen kulutus on täysin tyrehtynyt.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ottamatta poliittisesti kantaa kokoomus toitottaa jatkuvasti kuinka paljon työpaikkoja on. Lomautuksista ja irtisanomisista ei pukahdakkaan. Yrityksillä ei todellakaan mene hyvin tällä hetkellä, kun kaikki projektit on laitettu jäihin. Kotimainen kulutus on täysin tyrehtynyt.

        Suomalaisessa työmarkkinapoliikassa on se ongelma että työnantajan palkkakustannukset ovat vakiot, vaikka taloudelliset suhdanteet muuttuvat niin palkat eivät jousta. Tämä aiheuttaa väistämättä sen että laskusuhdanteen aikana tulee lomautuksia ja irtisanomisia.

        Vai luuleko vasemmisto oikeasti että työnantajalla on joku taikaseinä josta se saa samat tulot vakiona joka kuukausi ja josta se sitten maksaa ne palkat suhdanteista riippumatta?


    • Anonyymi

      Joo ei ole kyse laiskuudesta vaan nuorella iällä sairastumisesta ja työkyvyttömyydestä en ollut paljoakaan työmarkkinoiden käytössä 23. ikävuoden jälkeen olin suurimmaksi osaksi työtön ja jo perkele piti siihen jonkun duuni sankarin kantaa ottaa syy en voinut vaikuttaa asiaan ja tämä pitäisikö minun kuolla ennemmin kuin maksettaisiin vittuilemati summa jolla tulen niukin naukin toimeen.

    • Anonyymi

      köyhä-? miksi pitäisi elättä. pitäisikö minut tappaa sen taki 1000.eurolla ei tule kukaan toimeen on kustannukset asuminen, sähkö vesi ,lääkkeet ja pitäisi oletettavasti syödäkin, häh miks. vitussa luukutetaan tarjotaan vittuilu rahaa. 1500.euroa tulisin toimeen ...mutta en viettäisi mitään kulutus juhlia. Tämä elättää henkilö VEDÄ KÄTEEN IDIOOTTI.

      • Anonyymi

        Politiikan pitää perustua inhimillisyyteen ja oikeudenmukaisuuteen, eikä tuollaiseen mielivaltaan jota Kokoomus toteuttaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 144
      3757
    2. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      84
      3219
    3. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      85
      2624
    4. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      7
      2416
    5. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      247
      2353
    6. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      39
      2206
    7. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      68
      1782
    8. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      42
      959
    9. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      948
    10. Mä tiedän

      Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
      Ikävä
      53
      839
    Aihe