Seiskan lehtijutusta julkisen sanan neuvostoon. Harvinaislaatuisen tilanteesta tekee se,että kantelulle on ilmaistu olevan Marinin suostumus. Asiasta kertoo iltalehti.
MARININ KABINETTI KANTELI
9
71
Vastaukset
- Anonyymi
Sanna ärähti, kun lehti väitti ruisrääkän biletyksen menneen pitkäksi, ja siksi lenteli armeijan koneella. Hyvä Sanna media kuriin..
- Anonyymi
Seiska on äärioikestolainen roskalehti joka joutaa roskakoriin suomenuutisten kanssa
- Anonyymi
Niin on, kunhan kirjoittelee omiaan. Marinin biletys turussa ei tietenkään liity mitenkään itse asiaan. Yle on samaa luokkaa kun kertoi tänään oikeuskanslerin päätöksestä valtioneuvoston rikkoneen lakia kun maksoi Marinin aamupaloja runsaat 14 000 euroa. Silkkaa panettelua...
- Anonyymi
Kaupan valvontakameratallenteesta käy ilmi, että uhri oli ruokaostoksilla, kun hänelle entuudestaan tuntematon mies alkoi huutaen vaatia häntä käyttämään kasvomaskia. Tapahtuma-aikaan Suomessa oli voimassa maskisuositus.
Tuomion saanut mies otti täysin yllättäen taskustaan puukon ja osoitti sillä miestä. Videolta käy ilmi, että tuomittu tarrasi uhria kädestä ja huitoi puukolla eteensä. - Anonyymi
Seiska on näköjään natsien suosikki lehti heti suomen uutisten jälkeen
- Anonyymi
kYLLÄ MEDIA OLI YLE JOKA EILEN KERTOI MARININ SYÖNEEN VERONMAKSAJIEN PIIKKIIN EI SEISKA. LUKUTAITO PITÄISI OPPIA JO KOULUSSA. MARIN TOSIN MAKSOI RAHAT TAKAISIN KÄRYN KÄYTYÄ. YLE ILMOITTI EILEN OIKEUSKANSLERIN PÄÄTTÄNEEN,ETTÄ HOMMA OLI ERITTÄIN MOITITTAVAA JA VALTIONKONTTORI ON TOIMINUT LAITTOMASTI. TIEDON VOI TARKISTAA YLEN SIVULTA.
- Anonyymi
Hyvä niin, jos kerran on ainut lehti joka kertoo totuuden..
- Anonyymi
On se kyllä mutta ei siinä mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522165
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3381376Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941335- 1581218
- 681041
- 35968
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31919Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos60897Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta27852Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46829