Palvelutarvetta kartoitetaan samalla todeten, ettei resursseja ole tai sitten niitä joutuu odottamaan kuukausia. Yhteistyötä eri tahojen välillä haittaa tietojen salassapito sekä itsemääräämisoikeus, joka harhaisen muistisairaan kohdalla tuntuu naurettavalta.
Ihminen itse ja hänen tarpeensa ovat liukuneet keskiöstä muualle. Järjestelmä tuntuu olevan itsetarkoitus, yhä vähemmin yksilöä palveleva.
Kymsotessa laaditut geriatrian hoitopolut elävät
Anonyymi-ap
3
122
Vastaukset
- Anonyymi
Kymsoten kädenojennus henkilöstölle. Pitääkö paikkansa että Epassi 400€ saldolla.
Valvotaanko että ei käytetä Prisman Alkossa muistin nollaamiseksi. - Anonyymi
Tietääkö kukaan missä olisi vielä joulukuusia myynnissä ‼️🌲‼️
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 498140
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/1326878Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka593889Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu933874- 1033660
- 553253
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod743235Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint372623IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk2392511- 531754