KHO ei ota Malmin lentokentän suojelua käsittelyyn

Anonyymi-ap

Kyllähän tuo Malmin kentän pitkä saaga on melkoisen absurdi kokonaisuudessaan, jossa ilmeisesti krynderi-raha, myopinen politikointi / suhmurointi (?) ja epärealistinen, sekä epälooginen viherideologia sekoittuvat.

"KHO ei ota Malmin lentokentän suojelua käsittelyyn"

"Korkeimman hallinto-oikeuden päätöksen ohella Malmin lentoaseman ystävät ry:n puheenjohtaja ihmettelee ympäristöministeriön ristiriitaisia päätöksiä. "

Timo Hyvönen: "Tutkimme nyt päätöksen vaikutuksia ja samalla jatkamme muita menossa olevia lentokentän pelastustoimia pyrkien vaikuttamaan kesken olevaan kaavoitukseen."

"Malmin lentoasema on Helsingin helmi, mutta myös kansallinen asia sekä historian että huoltovarmuuden kannalta, hän sanoo."

- https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/136425fc-3a44-45e3-bc77-37eb066fe6c3

Mr. Hyvönen puhuu täyttä asiaa. Mikäli voisin päättää, niin Malmin historiallinen kenttä ja sen toiminta säilyisi ajan tappiin saakka.

1

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Et o ainakaan loorti, kun et maininnut malmitusta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      5
      4009
    2. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      87
      2072
    3. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      50
      856
    4. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      784
    5. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      184
      738
    6. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      34
      738
    7. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      732
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      119
      715
    9. 35
      674
    10. Miksi tuota ei saada karkotettua Suomesta?

      Sillä näkyy olevan ilmeinen suojaväri. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/6af3161b-4cdc-4ca7-b6cd-1e745efd1a97
      Maailman menoa
      127
      648
    Aihe