En vain kelpaa naisille

Ikäväähän se on ja monia vuosia jo yksin
Olen kai liian ruma, tyhmä, köyhä ja eihän nyt kukaan halua ihmistä jolla ei ole oikeastaan kavereitakaan ja josta puhutaan usein vaan pahaa seläntakana välillä tuntuu kuin joku varjostaisi ja haluaisi sotkea kaiken mahdollisen hyvän edestäni
16134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

En usko. Tarvitset nyt vähän itsetunnon nostattajaa ensin.

Äänestä
  • 😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

    💋 ­N­y­­m­­­f­o­­­m­­a­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17661221S

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Voihan sitä olla toki vainoharhainen itsekukin tykönään, mutta se ei sulje pois mahdollisuutta että kaikilla ei ole hyvät aikeet mielessään.

Äänestä
  • Eikö se sulje sitä mahdollisuutta pois? :o

    Äänestä

Kuulostaa hyvin tutulta, se kun sitä alkaa pikkuhiljaa vakuuttua että itseä tarkkaillaan. Ja kun ei koskaan ole ole tiivis vaan vuotaa, osia itsestä tulee jättäneeki sinne sun tänne, niin sitä tavallaan alkaakin ajatella ettei kyseessä ole vieras vaan joku moninverroin kohtalokkaampi. Alkaa jopa toivoa sitä jälleennäkemistä. Seurausten uhallakin. Ja se toivo, sen ajattelee jääneen sinne nurin käännetyn roskakorin pohjalle, mistä kaiken muun on tullu jo kipanneeksi pois aikoja sitten, muistuttamasta itseään ajoista joita ei koskaan ollut.

Äänestä
  • Olipas taas outoa höpinää

    Äänestä

Rehellistä puhetta sama täälä ja masennus lääkkeet lihottanut yli 100kiloisrksi yksin aina

Äänestä
  • Ei ne lääkkeet lihota vaan ruoka. Sinä voit vaikuttaa painoosi omilla muilla valinnoilla.

    Äänestä

Varmasti näin on

Äänestä

Miettiikö porukka aina vaan parisuhteiden hyviä puolia, eikä ollenkaan huonoja? Kaikki on kaivatessa vielä yhtä hattaraa, mutta todellisuudessa suhde on yhtä draamaa, rahahuolia, veemäisiä sukulaisia/ihmisiä, edustamista, esittämistä, toksisuutta, räkätauteja, mustasukkaisuutta, vihaa ja ailahteluja jne.

Täällä näkee, kuinka porukka raivoaa jatkuvasti mustispäissään, sotkevat keskusteluja ja vttuilevat, kun pelkäävät sen kaivattunsa puolesta. Miten tollasta vois jaksaa päivästä toiseen. Täällä näkee sen parisuhteiden syvimmän olemuksen, joten sulla ap on asiat varmaan kuitenkin paremmin, kuin luulet.

Äänestä

Nuo kaikki luettelemat asiat ovat muutettavissa olevia juttuja. Vaatii kyllä vähän vaivannäköä ja aikaa. Elämä on sen näköinen kuin sinä haluat sen olevan. Monesti törmää siihen, että syytellään yhteiskuntaa, muita ihmisiä jne.

Äänestä

Kusipäät, jotka puhuu pahaa seläntakana pitää jättää omaan arvoonsa. Löydät kyllä ihmisiä, jotka sinua arvostaa sellaisena kuin olet. Olen siitä varma. Jätä paskan puhujat taaksesi ja keskity niihin, joiden kanssa on hyvä olla. Pois turha taakka- kohti iloa ja valoa. Niks naks ja se on vapaus.

Äänestä

Siihen vaikuttaa kuule moni asia. Olen aina vain vakuuttuneempi siitä, että naiset ei ole kiinnostuneita miehistä ihmisinä. Ainoastaan siitä mitä mies saa naisen tuntemaan ja mitä tarjottavaa miehellä on. Esimerkiksi jos puheillasi saat naisen mielen surulliseksi, niin pisteet laskee. Riittää vaikka, että otat koronan tai sodan puheeksi ja naisella on joku trauma näiden suhteen. Voi olla mikä vaan asia. Vaikka se, että lemmikit kuolee aikanaan. Vaikeaa, kun itsellä ei ole vaikeuksia puhua mistään aiheesta ja olen avoin. Naiset haluaa kuulla, että kaikki järjestyy, vaikka asiat menisi pieleen. Itse kun sanoo asiat niin kuin ne ovat, vaikka uskonkin asioiden järjestyvän.

Äänestä

Unohda se mitä joku muu sinusta ajattelee tai puhuu, ei sillä ole mitään merkitystä mihinkään, mikä on sinulle merkityksellistä.

En oikein usko, että olisit tyhmä. Kauneus on katsojan silmissä, kuten myös rumuus, joten etsi sellaisia ihmisiä elämääsi jotka pitävät sinua kivan näköisenä. Köyhyys on asia jolle voi tehdä paljonkin konkreettista.

Äänestä

Se joka sotkee on paholainen. Et ehkä usko että hän on olemassa mutta on hän. Usko Jeesukseen niin voit alkaa taistelemaan paholaista vastaan. Hän antaa siihen voiman ja viisauden. Meillä jotka uskomme on taistelu perkelettä vastaan menossa jatkuvasti, ja se onkin yksi meidän tarkoituksemme täällä, että kaikesta pahasta jolla perkele kiusaa meitä, huolimatta me elämme kiitollisina ja toiveikkaina Jumalaa ja Jeesusta ylistäen ja kiittäen, siitä että hän kärsi meidän puolestamme iankaikkisen rangaistuksen kaikesta synnistä ristillä ja että hän myös herätti Jeesuksen kuolleista.

Äänestä
  • ...
    Ne joilla ei ole tätä taistelua ovat enemmän tai vähemmän orjia perkeleelle, ja tekevät hänen tahtoansa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ikäväähän se on ja monia vuosia jo yksin
Olen kai liian ruma, tyhmä, köyhä ja eihän nyt kukaan halua ihmistä jolla ei ole oikeastaan kavereitakaan ja josta puhutaan usein vaan pahaa seläntakana välillä tuntuu kuin joku varjostaisi ja haluaisi sotkea kaiken mahdollisen hyvän edestäni

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu