Onko ne Yhdysvaltain kateussodat niin rakkaita, että Suomi pistää kaikki roponsa sinne ja vielä se nato juoksupoikana Jukoslaviaa ja Libyää hajottamassa !?
Ja tämä kaikki vielä Naton tähden,olis valtio niin kuin minäkin liittynyt Pelastusarmeijaan !?
5
109
Vastaukset
- Anonyymi
Joko olet muistanut ilmoittautua joulupatavahdiksi?
- Anonyymi
Suomessa kuin EU:ssa ajattelu on ihmisoikeuksineen Kateellisen Yhdysvaltain käsissä , olis jo aika kansamme herätä valehteliain Saulin ja Marininkin unesta ja vapauttaa Ukrinan eronneet osat mihin haluaa !?
- Anonyymi
VMP, Sauli ei valehtele, toisinkuin putler! Joten lopeta toi herjaaminen, maanpetturi!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
VMP, Sauli ei valehtele, toisinkuin putler! Joten lopeta toi herjaaminen, maanpetturi!
"Joten lopeta toi herjaaminen, maanpetturi!"
Ei hän ole maanpetturi, vaan venäläinen, ja sen verran lahjaton, ettei koskaan opi kirjoittamaan kotimaansa nimeä oikein. Puhumattakaan vaikeammista valtioista kuten Ukraina. Monet appellatiivitkin ovat hänelle ylivoimaisen vaikeita, esimerkiksi 'valehtelija'.
Ei tuon reppanan kirjoituksista kannata hikeentyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä891869Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2771713Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3041514Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1781395Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em84992- 51987
- 56967
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤55932- 67924
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40911