Oisko sittenkin parempi

Oisko sittenkin parempi pysyä naton ulkopuolella kun natopomotkin pelkäävät sotaa naton ja venäjän välillä? Oltas täällä vähän sivussa ja kateltas vaan.
5201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mitä? Pelkää? Juu ei ne pelkää vaan lietsoo sekä toivoo sotaa..

Sen vuoksi olisi parempi pysyä Nayon ulkopuolella.

Äänestä
  • 🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

    ❤️ ­N­­y­­­m­­f­­­o­m­­­a­­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17662683Y

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Äänestä

Korjataan aikamuoto: Olisi ollut parempi.

Jokainen jolla on enemmän kuin kaksi toimivaa aivosolua ymmärtää, että nyt käydään sotaa aivan loppuun asti siitä kenellä on oikeus painaa fiat-valuuttaa, jota muiden on kiltisti lusikoitava tai tulee nato ja pommittaa. Libyan jälkeen on turha enää ihmetellä, että miksi se venäjä pelkää natoa. Aivan selviöhän tuo on.

Toisaalta tää kotimainen crackhoro PM olis kyllä muutenkin tehnyt Venäjästä suomen vihollisen. Seniili pankkiirien sylikoira Sauli ei siihenkään kykene puuttumaan.

Äänestä

Saatais nyt öljyäkin jäsenhintaan. Ois suoraputki vaikka tohon lappeenrantaan.

Polttoöjy 1.5 ekee litra. Vois olla kiva saa esim. 50 senttii litra. Ei palelis.

Äänestä

Venäjän pitäisi keksiä kanssa tämmöinen oma nato nsa, niin ei tarvitsisi venäjänä sotia. Esim itäisten alueiden sotilasliitto. Näin ei olisi pakotteita jne. Pitäiskö laittaa Putinille viestiä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Oisko sittenkin parempi pysyä naton ulkopuolella kun natopomotkin pelkäävät sotaa naton ja venäjän välillä? Oltas täällä vähän sivussa ja kateltas vaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu