Kielisvekot spämmää ahkerasti tänne silpputäytettä, kunhan tulee jotain tekstiä, ei mitään tietoa sisällön järkevyydestä.
Kielisvekot painaa pitkää päivää
21
58
Vastaukset
- Anonyymi
RKP:lle tärkeää
1. Pakkoruotsi
2. Pakkoruotsi
3. Pakkoruotsi ...
Noin kohdassa
100. Jotain muuta kuin pakkoruotsi
Jopa tällainen Suomi24:n kielipolitiikkapalsta pitää puskea täyteen pakkoruotsin ylistystä ja fennojen haukkumista.- Anonyymi
Siinä se kielisvekojen osaaminen taitaa ollakin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siinä se kielisvekojen osaaminen taitaa ollakin.
Näin on
- Anonyymi
101. Närpiön vihannesviljelmien runsaat tukiaiset, ja niiden kritisoimisen estäminen.
102. Pakkoruotsinkielisen Pohjanmaan turkistarhojen suojeleminen ja kritiikin niitä kohtaan vaientaminen. - Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17663295O
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞 - Anonyymi
Ei taida olla kovin korkea pakkoruotsittajien älykkyysosamäärä.
- Anonyymi
Folk som tydligen inte kan ett ord svenska skriver här på finska för tvångssvenska. Hur dum kan en person vanligtvis vara?
- Anonyymi
Kielisvekoilta puuttuu täydellisesti todellisuudentaju, eivät tajua, kuinka vähän ns. "ruotsalaisia", kuten he itseään kutsuvat, Manner-Suomessa on.
- Anonyymi
Heidän aatteessaan ei ole mitään järkeä , pakkoruotsissa ei ole mitään järkeä , virkamiesruotsipakossa ei ole mitään järkeä .
Miksi heidän kommenteissa olisi jotain järkeä ??- Anonyymi
Totta
- Anonyymi
Kielisvekot on absoluuttisen irrallaan todellisuudesta.
Leijuvat ilmassa. - Anonyymi
Ei svekomaanien kommenteissa voi olla mitään järkeä.
- Anonyymi
Miksi meitä yhä vaan pakkoruotsitetaan ?
Sopii kysyä . - Anonyymi
Eihän hulluus minnekkään yöksi katoa , se on seuralainen joka ei lepää .
- Anonyymi
Ainoa duuninsa
- Anonyymi
Saanevat palkkiota...
- Anonyymi
Päivystystä ei voi muuten järjestää, 24/7
- Anonyymi
Uskomatonta spämmäystä alle viiden prosentin päivystäjiltä
- Anonyymi
Mikä tarkoitus, jossei pakkoruotsi olisi RKP:lle aivan äärettömän tärkeä?
- Anonyymi
Aika vyöryä taas on palstalla...
Tuntipalkalla vai korvaus/viesti? - Anonyymi
Svenskaa palsta täyteen, ei mitään asiaa
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!4292568- 581761
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?1881712Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3011329Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-1451110Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal691030- 871010
Varkaita kuhmossa
Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.33993Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks12957K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali8914