https://fin.afterdawn.com/uutiset/2022/12/03/chatgpt-tekoaly-botti
Minä aion ja kyselen esim. tällaisia :
"Onko Onpasdive huijaus ?"
Onko Ash Mufareh huijari"
Tällaista tekoälyä Onpassive ei saa aikaiseksi.
Oletteko testanneet tätä
13
127
Vastaukset
- Anonyymi
Minä sain molempiin myöntävän vastauksen!
- Anonyymi
ONPASSIVE on maailman ensimmäinen tekoäly tekniikkaa kehittävä yhtiö.
- Anonyymi
Ensinnäkään ette ole ensimmäinen ja toiseksi ette ole kehittämässä mitään tekoälyä.
Miksi pitää olla taas valehtelemassa? Ei teitä kukaan usko muutenkaan. - Anonyymi
Olet pienen lapsen aivoilla varustettu aikuinen. Et ole normaali ihminen
- Anonyymi
ONPASSIVE ottaa tekoälynsä vakavasti. Sitä ei ole tarkoitettu ihmisten leikittäväksi, vaan tekemään rahaa.
- Anonyymi
No voitte se sen ottaa vakavasti, mutta ette te siitä näytä mitään ymmärtävän.
" Sitä ei ole tarkoitettu ihmisten leikittäväksi, vaan tekemään rahaa."
Tässä tulee hyvä esimerkki siitä että ette ymmärrä mitään. Kiitos tästä. ;)
- Anonyymi
"Sitä ei ole tarkoitettu ihmisten leikittäväksi, vaan tekemään rahaa"
Siitä puhe mistä puute. Olisit mieluummin käynyt kouluja ja hankkinut oikean ammatin. Työstä katsos saa palkkaa ja ammattilainen saa reilusti palkkaa. Heiluminen joulupukkina tavaratalossa ei ole oikea ammatti.
Ai niin, mutta sinähän olet vähä-älyinen. Et voi käydä koulua koska et ikinä pysty oppimaan mitään.- Anonyymi
Miten tähän nyt joulupukkiakin sekoitetaan?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten tähän nyt joulupukkiakin sekoitetaan?
Et tainnut ymmärtää sanaakaan edellisestä kirjoituksesta? Tai ymmärsit sanoja, mutta et sisältöä. Mutta sinähän oletkin ammatiltasi tavaratalojoulupukki. Siitä ei isoa palkkaa makseta. Mutta kuitenkin enemmän kuin saat onpassivesta. Paljon enemmän.
- Anonyymi
ONPASSIIVE näkee tekoälyn mahdollisuudet koko maailman hyväksi. Chätbotit, joille voi esittää typeriä kysymyksiä ei kuulu niihin.
- Anonyymi
Siitä ollaan kuitenkin kohtuullisen varmoja, että GPT-4 on jo lähes valmis. Useimmat tekoälyalaa seuraavat veikkaavat GPT-4 -mallin julkaisun tapahtuvan alkuvuodesta 2023.
Se, miten paljon se parantaa tasoaan nykyiseen GPT-3 -malliin nähden, on mahdotonta sanoa. Mutta tietyt kehitystyöhön liittyvät huhut väittävät, että GPT-4 -malli käyttäisi 100 biljoonaa parametria päättelyiden tekemiseen. Eli kun hyppäys oli satakertainen GPT-2:sta GPT-3:een siirryttäessä, tällä kertaa loikka olisi tuhatkertainen.
Heh heh, kuinka paljon Onpassiven tekoäly käyttää dataa ?- Anonyymi
Odottakaa vain kiltisti. Kyllä se internet(MAA)järistys vielä tulee kun onpassive julkaistaan. Meillä on täällä (TÄÄLÄ) osastolla jo monta potilasta ODOTTAMASSA:
https://o-trim.co/HelmanninKoti
Kannattaa vain odottaa kiltisti. Onpassive julkaistaan vielä.
- Anonyymi
Voisko OnPassive kehittää vastineen diapamille.
Ei vituttas niin paljoa kun on paskat housussa, kun rahat men.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2654640Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1333019Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442827Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761771Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061634Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281511- 591380
- 951272
- 471149
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2121148